RMF 4RACING Team to profesjonalny zespół rajdowy, ścigający się w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Na co dzień rywalizujący w zmaganiach typu Cross-Country: są to wyścigi długodystansowe, odbywające się na bezdrożach.

Przejechanie kilkuset kilometrów w warunkach pustynnych, gdzie niemal za każdym zakrętem czai się zagrożenie, wymaga od zawodników ogromnych umiejętności, jak i sprzętu na najwyższym, światowym poziomie. To właśnie dwie główne cechy, które charakteryzują RMF 4RACING Team. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które stosowane są w rajdówkach i serwisie oraz determinacji całego zespołu, RMF4RT w każdym radzie walczy o najwyższe lokaty.

Ludzie RMF 4RACING Team:

Rafał Płuciennik:

Szef i założyciel zespołu. Doświadczony kierowca i pilot. W rajdach terenowych startuje od 2008 roku. Zdobywca 1 i 3 miejsca w maratonie Drezno-Wrocław w Klasyfikacji Zespołów. Uczestnik ekstremalnego rajdu Rainforest Challenge. Zdobywca nagrody "Unique 4x4 Award" w Malezji. V-ce Mistrz Polski w klasyfikacji zespołowej w poprzednim roku. Startował również w Pucharze Świata FIA, m.in. w tak prestiżowych imprezach, jak Italian Baja. W bieżącym sezonie zdobywca 1 miejsca w grupie TH w rajdzie Baja Drawsko - rundzie Mistrzostw Europy. V-ce Mistrz Polski w klasyfikacji zespołowej w sezonie 2015.

Aleksander "Fazi" Szandrowski:

Kierowca i konstruktor samochodów. Jeden z najlepszych zawodników w Europie. Zdobywca drugiego miejsca w morderczym rajdzie Marocco Challenge 2009. W 2011 roku stanął na podium zmagań Transghotica. Uczestnik Pucharu świata, zwycięzca rundy Mistrzostw Świata Baja Poland w grupie Open. V-ce Mistrz Polski w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski w 2014 roku. Zdobywca 1 miejsca w grupie TH w rajdzie Baja Drawsko - rundzie Mistrzostw Europy. V-ce Mistrz Polski w klasyfikacji zespołowej w sezonie 2015.

Krzysztof Biegun:

W sezonie 2014 za kierownicą rajdówki RMF4RT wywalczył 3 miejsce w grupie OPEN oraz tytuł V-ce Mistrza Polski w Klasyfikacji Zespołów. W bieżącym sezonie w niemal każdym rajdzie stawał na podium. Wyniki te, pozwoliły mu zdobyć tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji grupy OPEN oraz V-ce Mistrzostwo w klasyfikacji zespołowej.

Aleksandra Kujawa:

Dała się poznać, jako obiecujący pilot Piotra Zelta. Od tej pory udało jej się zająć 4 miejsce w swojej klasie, podczas rajdu terenowego RMF Maxxx Kager Rally w Dobczycach. Wystartowała również u boku światowych sław w Baja Poland - jednej z rund Pucharu Świata FIA. W bieżącym sezonie z dużymi sukcesami ścigała się wraz z Krzysztofem Biegunem, zdobywając tytuł Mistrza Polski w grupie OPEN.

Poza osobami rywalizującymi w rajdach, RMF 4RACING Team to armia ludzi z pasją do motoryzacji. Ta trudna dyscyplina wymaga od wszystkich pełnego zaangażowania i wiary w swoje poczynania. Jako zespół, RMF 4RACING Team to wielka motoryzacyjna rodzina, która ma jeden cel: zwycięstwo w każdym nadchodzącym rajdzie.

RMF 4RACING Team na szlaku rajdowych zmagań w sezonie 2015

Wymarzona inauguracja sezonu rajdowego

Baja Drawsko - pierwszy rajd sezonu i pierwsze sukcesy RMF 4RACING Team. Rywalizacja w rajdzie inaugurującym sezon była niezwykle zacięta. W Drawsku zespół wystawił 3 załogi, które z sukcesami walczyły o czołowe lokaty w stawce. Aleksander "Fazi" Szandrowski i Rafał Płuciennik stanęli na najwyższym stopniu podium w grupie TH. Startujący w grupie OPEN Krzysztof Biegun i Adam Kiecka ukończyli rajd na 3 miejscu. Tuż za ich plecami uplasowała się trzecia, aczkolwiek najpiękniejsza załoga RMF 4RACING Team, duet Aleksandra Kujawa i Joanna Kiecka. Dobre występy w Baja Drawsko zaowocowały 1 miejscem dla RMF 4RACING Team w klasyfikacji zespołów. Lepszego wejścia w sezon nie można było sobie więc wymarzyć!

Pełna niespodzianek Baja Carpathia

Z początkiem maja wystartowała Baja Carpathia, będąca prawdziwym sprawdzianem umiejętności dla zawodników RMF 4RACING Team. Szandrowskiemu i Płuciennikowi nie było dane ukończyć rajdu. Trudne i bardzo wymagające podłoże dało się we znaki ich rajdówce, która odmówiła posłuszeństwa. Więcej szczęścia miał natomiast Krzysztof Biegun i pilotująca go Aleksandra Kujawa. Duet zakończył wyścig na 1 miejscu w grupie OPEN, cały zespół RMF 4RACING Team sklasyfikowany został na 3 miejscu.

Słodko- gorzki smak rajdu Baja Czarne

Słodki, bo Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa po wyczerpującym rajdzie zajęli 2 miejsce w kategorii OPEN. Posmak goryczy pojawił się jednak w ustach Szandrowskiego i Płuciennika, którzy na trasie trzeciego oesu dachowali, co uniemożliwiło im dalszą jazdę. Pomimo tego, rajd ten pozwolił zebrać cenne doświadczenia, które zaprocentowały podczas kolejnych zmagań.

Sprawdzian wytrwałości na Polskim Safari

Trudne, piaszczyste podłoże, tworzące się w nim jamy i koleiny wymagały od zawodników maksymalnego skupienia na trasie rajdu. Dzięki ogromnej pracy całego RMF 4RACING Team obie załogi ukończyły zmagania w Warszawie. Aleksander "Fazi" Szandrowski i Rafał Płuciennik zajęli 5 miejsce w grupie TH. Krzysztof Biegun wraz z Aleksandrą Kujawą ukończyli rajd, stając na najniższym stopniu podium w grupie OPEN. Te wyniki dały RMF 4RACING Team 1 miejsce w klasyfikacji zespołów.

Wyboista droga do sukcesu dla RMF 4RACING Team

Lotto Baja Poland 2015 przeszedł do historii przede wszystkim, jako piękne motoryzacyjne święto. Tłumy kibiców, najlepsi zawodnicy na świecie i wspaniała atmosfera podczas rajdu utkwią w pamięci wszystkich uczestników. Zawodnicy RMF 4RACING Team pokazali prawdziwego ducha walki, który zaprocentował podwójnym podium. Kolejne "pudło" do kolekcji w bieżącym sezonie zaliczył nasz mieszany duet: Krzysztof Biegun i Ola Kujawa. Zawodnicy po imponującej jeździe zajęli 2 miejsce w swojej grupie.  Z kolei Aleksander "Fazi" Szandrowski i Rafał Płuciennik uplasowali się na 4 miejscu w grupie TH. Co najważniejsze, wyniki te pozwoliły zająć całemu zespołowi RMF 4RACING Team 1 miejsce w Klasyfikacji Zespołów podczas Lotto Baja Poland.

RMF 4RACING Team z dwoma mistrzowskimi tytułami na koniec sezonu RMPST

Emocjonująca walka w Baja Inter Cars pozwoliła wyłonić terenowych mistrzów. Dużym sukcesem może pochwalić się RMF 4RACING Team, którego załoga w składzie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa zdobyła tytuł Mistrza Polski w grupie OPEN. Cały zespół może pochwalić się również V-ce Mistrzostwem Polski w klasyfikacji zespołów.

Podczas całego weekendu rajdowego zawodnicy mieli do pokonania ponad 300 km, które zostały podzielone na 7 odcinków specjalnych. Trudny i wymagający teren dał się we znaki wielu załogom, które musiały zmagać się z niespodziankami na trasie.

Rajdu nie udało ukończyć się Krzyśkowi Biegunowi i Oli Kujawie. W sobotę w ich samochodzie awarii uległo zawieszenie. Zawodnicy przyjechali jednak do Żagania ze sporym zapasem punktowym, który w ostatecznym rozrachunku pozwolił im utrzymać się na czele stawki i wywalczyć tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji grupy OPEN.

Dzięki dobrej jeździe Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego i Rafała Płuciennika, zespół zdobył kolejne cenne punkty, dzięki którym RMF 4RACING Team wrócił do domu z tytułem V-ce Mistrza Polski w klasyfikacji zespołowej.