Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) nadal jest liderem w klasie WRC-2 po 11 odcinkach specjalnych Rajdu Niemiec, dziewiątej eliminacji samochodowych mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej jest siódmy; prowadzi Fin Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo WRC).

Tylko na pierwszym z sobotnich OS-ów jadący z pilotem Maciejem Baranem Kubica dał się wyprzedzić w WRC-2 Elfynowi Evansowi, a w dwóch kolejnych był już najszybszy. W klasyfikacji tej klasy jego przewaga nad Brytyjczykiem zmalała do 1,4 s (po piątkowych zmaganiach wynosiła 12,4).

Do prowadzącego w całej rywalizacji Latvali Kubica traci ponad siedem minut. Fin wyprzedza o 14,8 Belga Thierry'ego Neuville'a (Ford Fiesta RS), a Hiszpana Daniego Sordo (Citroen DS3) o 23,8.

Kierowcy mają do przejechania w sobotę jeszcze trzy odcinki specjalne. Zakończenie zmagań w niedzielę.

W piątek z rywalizacji wycofać się musiał Kościuszko (Ford Fiesta WRC), który po południu został przewieziony do szpitala na badania, ponieważ doskwierał mu silny ból kręgosłupa już na pierwszej pętli.

Z dalszej jazdy z powodu problemów z uszkodzonym samochodem zrezygnował tego dnia także Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC), lider klasyfikacji MŚ (181 pkt). 

(jad)