Broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo) wygrał Rajd Monte Carlo, pierwszą rundę samochodowych mistrzostw świata 2016. Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo), a trzecie Belg Thierry Neuville (Hyundai i20).

Sebastien Ogier na trasie rajdu /PAP/EPA/NIKOS MITSOURAS /PAP/EPA

Zaplanowane na niedzielę ostatnie trzy odcinki specjalne nie przyniosły poważniejszych zmian w klasyfikacji. Po tym, jak w sobotę z powodu awarii skrzyni biegów z rywalizacji odpadł Brytyjczyk Kris Meeke, który jako jedyny dotrzymywał tempa Ogierowi, Francuzowi pozostało spokojnie dojechać do mety.

W rajdzie startował Robert Kubica (Ford Fiesta RS). Wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem już na trzecim odcinku wypadli z trasy i nie byli w stanie kontynuować jazdy.

Kolejna runda mistrzostw świata - Rajd Szwecji - odbędzie się w dniach 12-14 lutego.