Robert Kubica wygrał w klasie WRC-2 sześć z ośmiu piątkowych odcinków Rajdu Sardynii. W klasyfikacji generalnej Polak jest 10. Jadący w barwach RMF FM Michał Kościuszko zakończył pierwszy dzień imprezy na 8. pozycji.

To był bardzo trudny i długi dzień -  mówił Michał Kościuszko po 1. dniu rajdu. Przez ponad pół dnia odkurzaliśmy trasę. Było ślisko i bardzo niebezpiecznie. Jesteśmy na mecie pierwszego etapu z obiektywnie dobrym rezultatem. 8. miejsce w klasyfikacji generalnej daje nam czwartą lub piątą pozycję startową do jutrzejszego dnia. Jesteśmy z Maćkiem bardzo zmęczeni, teraz tylko myślę o odpoczynku. Czeka nas jutro ciężka walka o utrzymanie pozycji - relacjonował. W drugim dniu Rajdu Sardynii zawodnicy mają do pokonania osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 157,04 kilometrów. Meta zaplanowana została na godzinę 19.00.

Robert Kubica miał spore problemy na trasie trzeciego piątkowego OS-u. Na szybkim zakręcie przed mostkiem, po użyciu hamulca ręcznego, samochód obróciło. Auto uderzyło tyłem w belę słomy zabezpieczającą trasę, ale uszkodzenia były minimalne i załoga mogła jechać dalej. Po tej przygodzie były kierowca Formuły 1 wygrał w swojej klasie trzy kolejne OS-y i umocnił się na pozycji lidera WRC-2. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ogier (VW Polo WRC), choć coraz lepiej jedzie Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).