Uczestnicy Dakaru mają za sobą już trzeci etap zmagań. Choć było nieco spokojniej niż w poniedziałek, ostra rywalizacja trwała w każdej klasie i doszło do kilku przetasowań. Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik wciąż prowadzi w klasyfikacji quadów. Dobrze zaprezentowała się również polska ciężarówka, która zameldowała się na mecie z 24. czasem i zaczęła odrabiać straty.

Wtorkowy etap został podzielony - inną trasą pojechały samochody i ciężarówki, a inną motocykliści i quadowcy. Pierwszy z Polaków na odcinek specjalny wyjechał Krzysztof Hołowczyc, który w pierwszej partii utrzymywał miejsce w czołowej piątce. Niestety potem awarii uległ tylny napęd w jego Mini. Następne 120 km "Hołek" pokonał tylko z napędem na przednie koła i nie miał szans nadrobić strat do najszybszych zawodników.

Marek Dąbrowski, jadący z Markiem Powellem uplasował się na 33. pozycji, ale zachował 15. lokatę  w klasyfikacji generalnej. Piotr Beaupre awansował w zestawieniu o jedno "oczko" (37. miejsce), po tym, jak ukończył trzeci etap z 49. czasem.

Po raz kolejny fantastycznie pojechał Rafał Sonik. Utrzymał on pozycję lidera rajdu i minimalnie powiększył swoją przewagę nad rywalami, mimo że wyprzedziło go dwóch Argentyńczyków: Lucas Bonetto i Sebastian Halpern.

Tempa wciąż szuka Jakub Przygoński, który niedawno wrócił do ścigania po kontuzji kręgosłupa. Najlepszy polski motocyklista miał 27. wynik trzeciego etapu i znacznie wyprzedził swojego kolegę i imiennika Jakuba Piątka, który uplasował się ponownie na 46. miejscu. Do mety dotarł również Paweł Stasiaczek sklasyfikowany na 94. pozycji. Niestety wciąż nie ma wieści o pozycji Michała Hernika i jadącego bez wsparcia serwisu Macje Berdysza.

Swój rytm po dwóch dniach rywalizacji wyraźnie złapała polska załoga ciężarówki. Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski pojechali agresywnie i wywalczyli 26. pozycję, przesuwając się w generalce na 33. miejsce. Do gry wrócił też Gerard de Rooy z polskim załogantem, Dariuszem Rodewaldem. Holenderskie Iveco uzyskało trzeci czas przejazdu i awansowało na 7. miejsce w zestawieniu.