Aleksandr Żełudow jadący z Andriejem Rudnickim (Toyota Hilux Overdrive) wygrał tegoroczną edycję rajdu Baja Poland 2013. Rosjanie dotarli do mety w Szczecinie o 7 minut szybciej od Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora (Toyota Hilux Overdrive). Drugie miejsce w szóstej tegorocznej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych to ich najlepszy wynik w karierze.

Trzecie miejsce przypadło polsko-czeskiej załodze Miroslav Zapletal i Maciej Marton (H3 Evo). Stracili do Dąbrowskiego i Czachora jedynie 14 sekund. Na 9. lokacie został sklasyfikowany Krzysztof Hołowczyc. Na pierwszym przejeździe odcinka Dobra miał awarię skrzyni biegów. W sumie wygrał natomiast trzy próby. Dzięki miejscu w czołowej dziesiątce zdobył jeden punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pecha miał także Nunzio Coffaro (Toyota Hilux Overdrive). Przed ostatnim odcinkiem specjalnym otrzymał 15-minutową karę i wypadł z walki o zwycięstwo.

RMF MAXXX Rally Team na 12. miejscu

Według prowizorycznej klasyfikacji końcowej, na trzynastym miejscu znaleźli się Dariusz Żyła i Małgorzata Żyła z RMF MAXXX Rally Team. Zabrakło trzech miejsc do naszego, jakby wymarzonego miejsca, ale to i tak jest dla nas bardzo wielki wynik. Cieszymy się z tego niezmiernie - powiedział po zakończeniu rywalizacji Dariusz Żyła. Organizacja jak zwykle jest bardzo dobra. Trasy z roku na rok są coraz bardziej dziurawe i to nam tak trochę dawało w kość, ale generalnie jest dobrze - dodał.

Nasz zespół miał na trasie niespodziankę. W roadbooku brakowało 1250 metrów. Był jeden albo ze trzy zakręty, z tego co pamiętam, które były źle opisane przez organizatora. Nie było w prawo, był w lewo - zdradziła z kolei Małgorzata Żyła.

Duet będzie się teraz przygotowywał do występu w Kielcach w ostatniej eliminacji RMF MAXXX Kager Rally.

W kategorii FIA CEZ Cross-Country Championship Dariusz Żyła i Małgorzata Żyła zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji. Druga para RMF MAXXX Rally Team - Łukasz Skoczeń i Grzegorz Ślęczka - znalazła się w niej na 23. miejscu. Na trasie borykała się z awariami. Pół odcinka jechaliśmy znów na samym tylnym napędzie, więc masakra - mówili na mecie.

To przedostatni z rajdów w sezonie

Zaplanowany na ostatni weekend września Rajd Faraonów został odwołany. Baja Poland był więc przedostatnią w tym roku rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Na początku listopada kierowcy zakończą zmagania w portugalskim rajdzie Baja Portoalegre 500.