Ważą się losy naszej reprezentacji! Wóz albo przewóz! Trójkolorowi przyparci do muru! - to dramatyczne komentarze nadsekwańskich mediów przed wieczornym meczem Francja - Meksyk.

Wielu paryskich komentatorów alarmuje, że jeżeli "trójkolorowi" nie wygrają dzisiaj z Meksykiem, oznaczać to może koniec ich mundialowych marzeń. Remis - a tym bardziej przegrana - może bowiem świadczyć o tym, że trenerowi Raymondowi Domenechowi nie udało się stworzyć drużyny, która potrafi wygrywać.

Wicemistrzowie świata sprzed czterech lat będą jeszcze wprawdzie grać w fazie grupowej z gospodarzami - czyli reprezentacją RPA - ale znajdą się w trudnej sytuacji. Urugwaj, z którym Francja zremisowała, wygrał z RPA aż 3:0.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.