Transmisje z otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w RPA oraz meczów turnieju przeprowadzone przez telewizję Korei Płn. są zdaniem mediów w Korei Płd. nielegalne. Wyłączne prawa do transmisji na terytorium całego Półwyspu Koreańskiego ma stacja SBS z Seulu.

Północnokoreańska telewizja z opóźnieniem pokazała fragmenty ceremonii otwarcia mistrzostw oraz pierwsze mecze. W ramówce zabrakło dwóch meczów, Korei Płd. z Grecją (2:0, grupa B) i Anglii z USA (1:0, grupa C).

Południowokoreańska stacja w wydanym oświadczeniu stwierdziła, że negocjacje z przedstawicielami mediów Koreańskiej Republiki Południowo-Demokratycznej dotyczące udostępnienie transmisji z RPA spaliły na panewce już w pierwszej fazie rozmów. Korea Płn. uczestniczy w MŚ po raz pierwszy od 44 lat.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.