Na emocje w meczu Paragwaju z Japonią postronni kibice musieli czekać ponad dwie godziny. Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Rozstrzygnięcie padło dopiero po serii rzutów karnych.

Przez 120 minut oba zespoły konsekwentnie realizowały nakreślone przez trenerów taktyki. Paragwajczycy byli częściej przy piłce i atakowali. Japończycy ograniczali się do obrony i pojedynczych kontrataków.

Rzuty wygrali Paragwajczycy, którzy wykonywali "jedenastki" bezbłędnie. W trzeciej serii pomylił się Komano.

Składy:

Paragwaj: Justo Villar - Antolin Alcaraz, Carlos Bonet, Paulo da Silva, Claudio Morel - Enrique Vera, Nestor Ortigoza (75. Edgar Barreto), Cristian Riveros - Edgar Benitez (60. Nelson Valdez), Roque Santa Cruz (94. Oscar Cardozo), Lucas Barrios

Japonia: Eiji Kawashima - Yuki Abe (81. Kengo Nakamura), Yuji Nakazawa, Tulio Tanaka, Yuichi Komano - Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Makoto Hasebe, Daisuke Matsui (65. Shinji Okazaki), Keisuke Honda - Yoshito Okubo (106. Keiji Tamada)

Żółte kartki: Matsui (58. min.), Nagatomo (72. min.), Riveros (118. min.), Honda (90. min.), Endo (114. min.)

Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia)

Widzów: 36 742

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.