Piłkarze Korei Południowej musieli się sporo napracować, by wywalczyć cenny punkt dający im awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Nigeria, która przegrała wcześniej z Argentyną i Grecją, tym razem walczyła od pierwszej do ostatniej minuty. Sił i umiejętności starczyło, by zremisować z Azjatami 2-2.

Piłkarze Korei Południowej po raz pierwszy w historii, w mistrzostwach świata rozgrywanych poza ich krajem wywalczyli awans do fazy pucharowej. Po golu byłego zawodnika Wisły Kraków Kalu Uche prowadzenie objęli Nigeryjczycy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Jung-Soo Lee.

W drugiej połowie na prowadzenie wyszli piłkarze Korei. W 49. minucie kapitalne uderzenie Chu-Young Parka z rzutu wolnego. Piłka wpada do siatki tuż obok słupka. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W 69. minucie Yakubu wykorzystuje rzut karny. 2-2. Koniec meczu.

Nigeria - Korea Południowa 2:2 (1:1)

1:0 - Uche (12. min.)

1:1 - Jung-soo (38. min.)

1:2 - Chu-young (49. min.)

2:2 - Aiyegbeni (69. min.)

Składy:

Nigeria: Vincent Enyeama - Chidi Odiah, Danny Shittu, Joseph Yobo (46. Elderson Echiejile), Rabiu Afolabi - Dickson Etuhu, Yusuf Ayila, Kalu Uche - Chinedu Obasi, Nwankwo Kanu (58. Obafemi Martins), Yakubu Aiyegbeni (71. Victor Obinna)

Korea Płd.: Jung Sung-ryong - Cha Du-ri, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (87. Kim Jae-sung), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Yeom Ki-hun (64. Kim Nam-il) - Park Chu-young (90+3. Kim Dong-jin)

Zółte kartki: Enyeama (31. min.), Obasi (37. min.), Ayila (42. min.), Nam-Il (68. min.)

Sędzia: Olegario Benquerenca (Portugalia)

Widzów 61 874

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.