Didier Drogba dołączył do reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, która przygotowuje się w Szwajcarii do mistrzostw świata. W sobotę kapitan drużyny pomyślnie przeszedł operację złamanego ramienia i ma sporą szansę na grę na mundialu w RPA.

Napastnik Chelsea doznał kontuzji podczas starcia z Tulio w piątkowym meczu towarzyskim z reprezentacją Japonii. Istniało zagrożenie, że kapitan reprezentacji WKS nie zagra na mundialu. Drogba natychmiast przeszedł operację w szwajcarskim Bernie. Rzecznik drużyny narodowej ogłosił, że zabieg się udał i Drogba ma szansę na występ już w pierwszym meczu z Portugalią 15 czerwca.

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji "Słoni" jest kluczowym graczem ekipy Svena Gorana Erikssona, która w grupie G zmierzy się ponadto z Brazylią i Koreą Północną. Drogba strzelił w tym sezonie 37 bramek dla Chelsea i jego brak na mundialu byłby wielkim ciosem dla afrykańskiej drużyny.

Ze względu na kontuzję podstawowego zawodnika FIFA pozwoliła, by Eriksson podał ostateczny skład na 24 godziny przed meczem z Portugalią. Szwedzki szkoleniowiec bardzo liczy na grę swojego lidera. Rzecznik piłkarskiej federacji WKS powiedział, że rehabilitacja przebiega bardzo dobrze i wszystko wskazuje na to, że jest wielka szansa na udział kapitana drużyny w turnieju mistrzowskim.