Bohater narodowy RPA Nelson Mandela i prezydent kraju Jacob Zuma zaapelowali do swoich rodaków o poparcie piłkarzy reprezentacji. Gospodarze finałów mistrzostw świata w ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Francją. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek w Bloemfontein.

Życzymy piłkarzom dużo szczęścia w spotkaniu z Francją oraz jeszcze raz zapewniamy ich o nieograniczonych wyrazach sympatii. Dziękujemy za wasz patriotyzm i wielki entuzjazm. Nawet jeśli nie wygracie tego meczu, to pozostaniecie dumą Afryki Południowej - napisali w posłaniu do piłkarzy były prezydent RPA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Mandela oraz pierwszy obywatel kraju Zuma.

Gospodarze mundialu zremisowali w grupie A z Meksykiem 1:1 oraz przegrali z Paragwajem 0:3 i ich szanse na awans do 1/8 finału są minimalne. Nieprawdopodobne jest bowiem ich wysokie zwycięstwo nad Francją.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.