Brazylia zakończyła mecz z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej. Na boisku w Johannesburgu reprezentacja Canarinho rozgromiła drużynę Wybrzeża 3:1. Pierwszą i drugą bramkę zdobył Luis Fabiano w 25. i 50. minucie gry. Po raz trzeci piłka znalazła się w bramce dzięki trafieniu Elano. Jedynego i honorowego gola dla Wybrzeża strzelił Didier Drogba.

Nie było niespodzianki, bo niespodzianki być nie mogło. Wybrzeże Kości Słoniowej ani przez moment nie zagrażało podopiecznym Carlosa Dungi. Już po 50 minutach spotkania - Brazylia prowadziła 2:0 po celnych strzałach Luisa Fabiano. Na 3:0 podwyższył Elano w 63. minucie. Kilkadziesiąt sekund później kontuzjowany przez Tiotę Elano opuścił boisko. Honorową bramkę dla WKS zdobył Drogba w 79. minucie spotkania. W końcówce meczu doszło do przepychanki z udziałem zawodników obu zespołów. W efekcie czerwoną kartkę zobaczył Kaka. To błąd-wielbłąd sędziego spotkania Lannoy. Kaka trafił w klatkę piersiową Kaitę a ten złapał się za głowę.

W pierwszej połowie bramkę dla Canarinios w 25. minucie zdobył Luis Fabiano, który z ostrego kąta strzelił mocno pod poprzeczkę. Bramkarz WKS Boubacar Barry ani drgnął.

Piłkarze WKS próbowali "szarpać" rywala ale osamotniony Drogba momentami bezsilny w pojedynkach z rosłymi obrońcami rywala. W 14. minucie Drogbę, uprzedził Lucio. Kilka minut później, gdy napastnik Chelsea próbował znaleźć wolne miejsce do oddania strzału momentalnie był faulowany przez Lucio . Brazylia próbowała grać atakiem pozycyjnym, ale do przerwy więcej goli już nie padło.

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0)

1:0 - Fabiano (25. min.)

2:0 - Fabiano (50. min.)

3:0 - Elano (62. min.)

3:1 - Drogba (80. min.)

Składy:

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Felipe Melo, Gilberto Silva, Elano (67. Daniel Alves) - Kaka, Luis Fabiano, Robinho (90+3. Ramires)

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Emmanuel Eboue (72. Romaric), Kolo Toure, Guy Demel, Siaka Tiene - Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Salomon Kalou (68. Abdulkader Keita), Didier Drogba, Aruna Dindane (54. Gervinho)

Czerwone kartki: Kaka (87. min)

Żółte kartki: Tiene (31. min.), Keita (75. min.), Tiote (85. min.), Kaka (85. min.)

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja)

Widzów: 84 450

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.