Holandia wygrała z Urugwajem 3:2 i awansowała do finału piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Prowadzenie dla Holandii zdobył Wesley Sneijder. Na 3:1 podwyższył Arjen Robben. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Urugwaju strzelił Maximiliano Pereira.

Do przerwy po niezwykłej urody golach był remis 1:1. W 18 minucie prowadzenie dla Holandii uzyskał van Bronckhorst. Forlan wyrównał w 41 minucie. Obaj oddali strzały z około 25 metrów. Van Bronkhorst trafił w "okienko " a po uderzeniu Forlana piłka przeleciała nad głową Stekelenburga.

Po przerwie przewagę miał Urugwaj, ale tylko do momentu straty drugiej bramki. Po dwóch rykoszetach trafił do siatki "wielki" Wesley Sneijder. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Urugwaju i nóg Van Persiego. Po trzech minutach na listę strzelców wpisał się Arjen Robben. Holandia objęła prowadzenie 3:1, ale to nie był jeszcze koniec emocji w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Maximiliano Pereira. Urugwaj przegrał 2:3. Na wyrównanie zabrakło już czasu. Teraz zagra w meczu o trzecie miejsce. Holandia awansowała do finału. W środę drugi półfinał Niemcy - Hiszpania.

Składy:

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Godin, Mauricio Victorino, Walter Gargano, Maximiliano Pereira - Martin Caceres, Diego Perez, Alvaro Pereira (78. Sebastian Abreu), Egidio Arevalo - Edinson Cavani, Diego Forlan (84. Sebastian Fernandez)

Holandia: Maarten Stekelenburg - Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Demy de Zeeuw (46. Rafael van der Vaart), Arjen Robben (90. Eljero Elia) - Robin van Persie

Żółte kartki: M. Pereira (21. min.), Caceres (29. min.), Sneijder (30. min.), Boulahrouz (79. min.), Van Bommel (90. min.)

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan)

Widzów 62 479

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.