Bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon za dwa dni ma wrócić do treningów. Będzie gotowy stanąć w bramce podczas niedzielnego meczu z Nową Zelandią. Wczoraj w starciu z Paragwajem naderwał nerw kulszowy. 32-letni sportowiec nie wyszedł na drugą połowę w zremisowanym 1:1 meczu. Pierwsze prognozy przewidywały dłuższą przerwę bramkarza.

Na początku myślałem, że coś naderwałem, ale potem okazało się, że naruszyłem jedynie nerw kulszowy. To nic poważnego i mam nadzieję wrócić do treningów za dwa dni - przyznał Buffon.

Bramkarz Juventusu w grudniu ubiegłego roku przeszedł operację kolana, a później miał kontuzję kręgosłupa. Dlatego w poniedziałek podejrzewano odnowienie się tego urazu. Okazuje się jednak, że Buffon będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na niedzielny mecz z Nową Zelandią.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.