Znamy pierwszego półfinalistę mundialu w Rosji! Na stadionie w Niżnym Nowogrodzie reprezentacja Francji pokonała Urugwaj 2:0 po bramkach Raphaela Varane’a i Antoine’a Griezmanna. „Trójkolorowi” w półfinale zmierzą się z wygranym meczu Brazylia – Belgia.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Skrót meczu Urugwaj - Francja.

18:05

Graczem meczu został wybrany Antoine Griezmann.

17:58

Tak wyglądają statystyki z całego meczu.

95'

Koniec meczu! Francja pokonuje Urugwaj 2:0 i melduje się w półfinale mistrzostw świata w Rosji! "Trójkolorowi" poznają swojego rywala dziś wieczorem, kiedy rozpocznie się drugi ćwierćfinał. Tam Brazylia zmierzy się z Belgią.

93'

W doliczonym czasie gry Nabil Fekir zmienia Antoine'a Griezmanna.

87'

Druga zmiana we Francji. Z boiska schodzi Kylian Mbappe,a za niego wchodzi Ousmane Dembele.

84'

Francja kontroluje przebieg gry i spokojnie wymienia między sobą piłkę. Urugwaj chyba stracił już wiarę w odwrócenie tego niekorzystnego wyniku.

79'

We francuskiej drużynie boisko opuszcza Corentin Tolisso, a w jego miejsce pojawia się Steven N'Zonzi.

73'

Francja mogła prowadzić 3:0. po dobrym rozegraniu piłki niepilnowany przed polem karnym znalazł się Corentin Tolisso, ale uderzył ponad poprzeczką. Ostatnia zmiana w drużynie Urugwaju. Boisko opuścił Nahitan Nandez, a za niego wszedł Jonathan Urretaviscaya.

67'

Awantura na boisku. Wszystko zostało sprokurowane przez Kyliana Mbappe, który przewrócił się po przypadkowym kontakcie z ręką Nahitana. Potem starł się jeszcze Pogba z Nandezem, ale argentyński sędzia Nestor Pitana ukarał żółtymi kartkami Mbappe i Christiana Rodrigueza.

64'

Po rzucie rożnym dla Urugwaju piłkę zza pola karnego uderzył Christian Rodriguez, ale piłka przeleciała tuż obok słupka francuskiej bramki.

62'

2:0 dla Francji! Piłkę z 25 metrów uderzył Antoine Griezmann, fatalny błąd popełnił Fernando Muslera i przepuścił piłkę między rękami.

60'

Dwie zmiany w drużynie Urugwaju. Boisko opuszczają Rodrigo Bentancur i Christian Stuani, a w ich miejsce pojawiają się Christian Rodriguez i Maximiliono Gomez.

55'

Urugwaj próbuje wyrównać, ale dobrze spisuje się francuska defensywa. Zza pola karnego uderzał Bentancur, ale piłka w dużej odległości minęła bramkę Llorisa.

50'

Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Kylian Mbappe, ale piłkę z pola karnego wypiąstkował Muslera.

47'

Druga połowa mogła fatalnie rozpocząć się dla Urugwaju. W niegroźnej sytuacji Fernando Muslera przetrzymał piłkę, próbował oszukać Griezmanna, ale ten przejął piłkę. Jednak futbolówka wyszła za linię końcową.

46'

Zaczynamy druga połowę!

Przerwa

Ta bramka to trzeci gol Raphaela Varane'a w barwach reprezentacji Francji.

Przerwa

Moment, w którym piłka wpadła do urugwajskiej bramki.

Przerwa

Do przerwy w Niżnym Nowogrodzie Francja prowadzi z Urugwajem 1:0.

43'

Ależ była okazja do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył Martin Caceres, ale genialną interwencją popisał się Hugo Lloris. Strzał próbował jeszcze dobić Diego Godin, ale piłką przeleciała nad poprzeczką.

41'

Szybka odpowiedź Urugwaju. Piłkę zza pola karnego uderzył Nahitan Nandez, ale futbolówkę złapał LLoris.

40'

Bramka dla Francji! Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Antoine Griezmann, w polu karnym pojedynek ze Stuanim wygrał Rapfael Varane i pokonał Muslerę.

39'

Po faulu na Toilisso żółta kartką został ukarany Rodrigo Bentancur. Kilkanaście minut wcześniej kartonikiem został napomniany Francuz Lucas Hernandez.

36'

Celny strzał na bramkę Llorisa! Do piłki przed polem karnym doszedł Matias Vecino, uderzył z powietrza, ale ze złapaniem piłki francuski golkiper nie miał problemów.

35'

Prawą stroną dynamicznie ruszył Kylian Mbappe, zagrał na środek pola karnego, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

30'

Francuzi na razie największe zagrożenie pod bramką Muslery stwarzają po dośrodkowaniach. Tym razem spróbował piłkę wrzucić Pavard, Mbappe nie udało się przyjąć piłki i tą przejęli Urugwajczycy.

27'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Urugwaju. Tym razem piłkę wrzucił Corentin Tolisso, ale Diego Godin wybił ją głową.

21'

Tym razem rzut rożny wykonywała Francja, ale po dośrodkowaniu Griezmanna piłka została wybita przez Urugwaj.

15'

Pierwsza dobra okazja "Trójkolorowych". Do piłkii w polu karnym zupełnie niepilnowany doszedł Mbappe, ale jego strzał głową przeleciał wysoko ponad porzeczką Fernando Muslery.

14'

Pierwszy rzut rożny dla Urugwaju. Piłkę dośrodkował Lucas Torreira, strzał oddał Jose Maria Gimenez, ale piłkę wybił przed Stuanim Lloris.

10'

Pierwszy ostry faul. Nahitan Nandez nieczysto zaatakował Hernandesa, ale sędzia nie wyciągnął żółtej kartki. Po chwili z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Antoine Griezmann, ale piłka opuściła boisko i nie było zagrożenia dla bramki Muslery.

7'

W odpowiedzi lewą stroną zaatakował Francuz Lucas Hernandez, ale i tym razem żadnemu z napastników nie udało się oddać strzału na bramkę.

5'

Tym razem Urugwaj spróbował prawa stroną, uderzył Christian Stuani, ale piłka minęła bramkę.

4'

Po chwili zaatakował Urugwaj, lewą stroną przedarł się Diego laxalt, dośrodkował w pole karne, ale ani SUarez, ani Stuani nie oddali strzału na bramkę Llorisa.

2'

Od początku meczu inicjatywę przejęła Francja i gra toczy się na połowie Urugwaju.