To było spotkanie godne finału! Belgia na stadionie w Kazaniu wygrała z Brazylią 2:1 i to ona zagra w półfinale mistrzostw świata z Francją. Do przerwy „Czerwone Diabły” prowadziły 2:0 po samobójczej bramce Fernandinho, i golu Kevina De Bruyne. Bramkę dla „Canarinhos” zdobył Renato Augusto.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Skrót meczu Brazylia - Belgia. (Film uruchamia się po otworzeniu go w nowej stronie).

22:08

Statystyki z całego meczu.

22:03

Zawodnikiem meczu został wybrany Kevin De Bruyne.

95'

Koniec meczu! Brazylia odpada z mundialu!

94'

Ale interwencja Courtois'a! Zza pola karnego pięknie uderzył Neymar, ale belgijski bramkarz popisał się wspaniałą interwencją.

90'

Neymar dochodząc do dośrodkowania przewrócił się w polu karnym Belgii, ale sędzia Milorad mazic nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego.

87'

Zmiana w Belgii. Romelu Lukaku opuszcza boisko, a w jego miejsce wbiega Youri Tielemans.

84'

Kolejna świetna akcja Brazylijczyków! Lewą stroną przedarł się Neymar, podał do wbiegającego w środek pola karnego Coutinho, ale ten fatalnie przestrzelił.

82'

Zmiana w Belgii. Boisko opuszcza Nacer Chadli, a nim pojawia się Thomas Vermaelen.

79'

Renato Augusto mógł zostać bohaterem Brazylii! Dostał piłkę na 16. metrze przed bramką, był zupełnie niepilnowany, ale uderzył obok słupka.

78'

Kolejna akcja Brazylii. Z lewej strony pomknął Neymar, zagrał do Roberto Firmino, też przyjął piłkę, obrócił się, oddał strzał, ale piłka przeleciała o kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

76'

Bramka dla Brazylii! W pole karne bardzo dobrze zagrał Coutinho, a tam między obrońców wbiegł Renato Augusto. Brazylijczyk uderzył tak dobrze głową, że Courtois nie miał szans. 2:1 dla Belgii!

75'

Jeszcze jedna akcja "Canarinhos". Piłkę uderzył Douglas Costa, ale strzał obronił Courtois, dobitki spróbował Neymar, ale obrońcy wybił piłkę.

73'

Ostatnia zmiana w Brazylii. Paulinho schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Renato Augusto.

71'

Kolejna próba Douglasa Costy. Skrzydłowy tym razem uderzał zza pola karnego, ale piłkę pewnie złapał belgijski bramkarz.

70'

Belgia opanowała mecz i stara się wymieniać piłkę między sobą.

63'

Kolejna akcja "Canarinhos". Z prawej strony w pole karne wszedł Douglas Costa, ale jego strzał w ładnym stylu obronił Courtois.

62'

Belgowie nie rezygnują z ataków. Kevin De Bruyne zagrał na lewo do Edena Hazarda, ten strzelił niecelnie. Mógł jeszcze podawać do Lukaku, który był po lewej stronie lepiej ustawiony.

58'

Zmiana w drużynie Brazylii. Boisko opuszcza Gabriel Jesus, a w jego miejsce pojawia się Douglas Costa.

56'

Co za zamieszanie! Piłkę po prawej stronie pola karnego otrzymał Gabriel Jesus, założył "siatkę" Verthongenowi, starł się z Vincentem Kompanym i padł na murawę. Sędzia w pierwszej chwili odgwizdał rzut karny, ale po konsultacji z sędziami VAR zmienił decyzję.

55'

W pole karne z piłką przepchał się Paulinho, oddał strzał, ale z piłką poradził sobie Courtois.

53'

Neymar przewrócił się z piłką w polu karnym przeciwnika, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Neymar też specjalnie nie protestował.

51'

Brazylia też nie rezygnuje z ataków. Na lewej stronie dryblował Marcelo, zagrał mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt jej nie przeciął.

49'

Belgia dalej nie rezygnuje z ataków. Swoich sił próbował Lukaku, ale jego strzał został zablokowany.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od 46. minuty zamiast Williana na plac gry wchodzi Roberto Firmino.

Przerwa

Statystyki pierwszej części gry.

Przerwa

Moment, w którym Kevin De Bruyne strzelił bramkę.

46'

Koniec pierwszej połowy! Belgia wygrywa z Brazylią 2:0 po samobójczej bramce Fernandinho i po golu Kevina De Bruyne.

42'

Nacer Chadli dośrodkował na krótki słupek z rzutu rożnego, Vincent Kompany uderzył piętą, ale zdążył z interwencją Allison.

41'

Rzut wolny dla Belgii. Piłkę uderzył Kevin De Bruyne, ale piłkę nad poprzeczkę zbił Allison.

36'

Oblężenie belgijskiej bramki. Najpierw dośrodkował Marcelo, piłkę jeszcze odbił Vertonghen, ta poleciała w kierunku bramki, ale Courtois zdążył z interwencją. Po chwili zza pola karnego uderzył De Bruyne, ale fantastycznie obronił te piłkę Courtois.

35'

Bardzo dobra sytuacja dla Brazylii! Piłkę z lewej strony dośrodkował Marcelo, zupełnie niepilnowany w polu karnym znalazł się Gabriel Jesus, ale uderzył niecelnie głową.

31'

2:0 dla Belgii!!! Piłkę w środku pola utrzymał Lukaku, podał do Kevina De Bruyne, ten pobiegł kilkanaście metrów z piłką i z linii pola karnego oddał strzał w długi róg bramki. Piłki nie zdołał zablokować Marcelo, a była ona tak mocno uderzona, że z interwencją nie zdążył Allison.

30'

Rzut wolny dla Brazylii z rogu boiska. Piłke dośrodkował Marcelo, ale Belgowie skutecznie ją wybili. Zza pola karnego uderzył Naymar i jego strzał został zablokowany.

26'

Indywidualna akcja Marcelo, minął kilku przeciwników, oddał strzał na belgijską bramkę, ale Courtois odbił futbolówkę przed siebie.

23'

Jeszcze jedna akcja Belgii. De Bryune zagrał na prawo do Lukaku, ten próbował minąć Miranę, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Tym razem bardzo złe dośrodkowanie Kevina De Bruyne.

21'

Kolejna szybka akcja Belgii. Ze środka piłkę wyprowadził Eden Hazard, zagrał na prawo do Thomasa Meunier, jednak jego dwa dośrodkowania nie doszły do Romelu Lukaku.

19'

Z około 30 metrów uderzył Coutinho, ale piłke pewnie złapał Courtois.

15'

Szybka odpowiedź Brazylii. Lewą stroną pomknął Neymar, kilku Brazylijczyków próbowało oddać strzał z pola karnego, ale wszystkie zostały zablokowana przez obrońców.

14'

Bramka dla Belgii! Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Nacer Chadli, piłka odbiła się od ramienia Fernandinho i wpadła do brazylijskiej bramki.

13'

Świetna sytuacja Fellainiego. Dostał prostopadłe podanie od de Bruyne i uderzył, ale strzał został zablokowany.

10'

Po drugiej stronie akcja "Canarinhos". Piłkę wywalczył Gabriel Jesus, zagrał do Paulinho, ten próbował minąć kilku przeciwników, ale futbolówka utknęła między nogami obrońców. Chwile później Brazylia miała rzut rożny, do bardzo dobrej sytuacji na 12. metrze doszedł Paulinho, ale nie trafił czysto w piłkę.

9'

Szybka kontra Belgii. Z dystansu próbował uderzać Nacer Chadli, ale również nielecenie.

8'

Bardzo dobra okazja dla Brazylii. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Neymar, zgrał ją Miranda, a Thiago Silva z najbliższej uderzył w słupek. Było bardzo blisko.

6'

Neymar upada na boisko po raz pierwszy. Faulował go Marouane Fellaini.

3'

Próba odpowiedzi Brazylii. Szybka wymiana piłki między Neymarem i Gabrielem Jesusem, ale dośrodkowanie tego pierwszego pewnie złapał Thibault Courtois.

2'

Pierwsa sytuacja dla Belgii. Z odległości 25 metrów na bramkę przeciwnika uderzał Kevin de Bruyne, ale piłka minęła lewy słupek bramki Allisona o kilkadziesiąt centymetrów.