Na stadionie w Petersburgu Belgia pokonała Anglię 2:0 po bramkach Thomasa Meuniera i Edena Hazarda. Tym samym zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Rosji, co jest największym sukcesem w historii belgijskiej piłki. Dla reprezentacji Anglii czwarte miejsce to najlepszy występ na mundialu od 52 lat. W turnieju do rozegrania został tylko jeden mecz. W niedzielę w Moskwie Francja zmierzy się w finale z Chorwacją.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Skrót meczu

(Skrót meczu wyświetla się po otworzeniu go w serwisie YouTube).

19:56

Powiedzieli po meczu:

Gareth Southgate (trener reprezentacji Anglii): Jestem niezwykle dumny z tego, co osiągnęli moi piłkarze. Dzisiaj graliśmy z jedną z najlepszych drużyn świata, w której występują zawodnicy o ogromnych umiejętnościach indywidualnych. Mieliśmy dwa dni na przygotowania, niektórzy piłkarze nie byli w stanie znów rozegrać całego meczu. Chcieli, ale my wiedzieliśmy, że jeśli mamy mieć jakąkolwiek szansę, musimy odświeżyć skład. W drugiej połowie zawodnicy byli niezmordowani, grali dobrze i stwarzali sytuacje, ale zagrożeniem cały czas były kontrataki. Mieliśmy tu wspaniałą przygodę i zebraliśmy doświadczenie na przyszłość. Nie mógłbym niczego więcej wymagać od swoich podopiecznych. Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie w Rosji.

Roberto Martinez (trener reprezentacji Belgii): Jestem bardzo dumny, że nasze osiągnięcie jest najlepszym w historii tej reprezentacji. Anglia to najlepszy zespół jeśli chodzi o stałe fragmenty gry, ale może zabrakło rywalom energii, którą my mieliśmy. Te 24 godziny mogą mieć duży wpływ na tym etapie turnieju. Po półfinale dołączyły do nas rodziny piłkarzy, przywróciliśmy normalność w życiu zawodników, być może dlatego tak szybko minęła frustracja po półfinale. Przez dwa dni nie chciałem widzieć w chłopakach piłkarzy, tylko normalnych ludzi. Później obserwowałem w nich ten sam poziom motywacji, ten sam apetyt, jak wcześniej. Niezależnie od tego, czy w finale wygra Francja, czy Chorwacja, tytuł będzie zasłużony.

18:02

Graczem meczu został wybrany strzelec drugiej bramki Eden Hazard.

18:00

Statystyki dzisiejszego meczu.

93'

Koniec meczu! Belgia zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Rosji!

90'

Niewiele dzieje się na boisku. Anglia już nie wierzy w zwycięstwo, a Belgia spokojnie utrzymuje się przy piłce.

83'

W miejsce Rubena Loftusa-Cheeka pojawia się Dele Alli.

82'

Belgia prowadzi 2:0! Kevin De Bruyne zagrał do Edena Hazarda, ten wyprzedził z piłką Phila Jonesa, i pewnie pokonał Jordana Pickforda!

81'

Uderzenie zza pola karnego Marcusa Rashforda, ale piłkę złapał Courtois.

80'

Świetna Kontra Belgii. Kevin De Bruyne zagrał do Mertensa, ten przerzucił na prawo do Thomasa Meuniera, obrońca oddał strzał, ale w bardzo dobrym stylu obronił Pickford.

78'

Zmiana w Belgii. Moussa Dembele wchodzi za Youriego Tielemansa. W międzyczasie żółtą kartką został ukarany Harry Maguire.

76'

Szybki atak Belgii. Kevin De Bruyne zagrał na lewo do Driesa Mertensa, ten zszedł do środka, uderzył prawą noga sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

74'

Kolejna sytuacja Anglii z stałego fragmentu gry. Kieran Trippier dośrodkował, piłkę uderzył Harry Maguire, ale niecelnie.

73'

Coraz większa przewaga Anglii. Lingard zagrał z woleja w pole karne, piłkę główką uderzył Dier, ale niecelnie.

70'

Ależ Anglia miała szansę na wyrównanie! Erik Dier podał do Loftusa-Cheeka, ten oddał do Diera, Anglik podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Courtoisa, ale fantastycznym ślizgiem futbolówkę z linii bramkowej wybił Toby Alderweireld.

69'

Uderzenie po ziemi z kilkudziesięciu metrów Erika Diera, ale futbolówkę lecącą po ziemi spokojnie złapał Courtois.

67'

Anglia w ataku. Ruben Loftus-Cheek podał do Kierana Trippiera, ten dośrodkował, ale do piłki nie zdążył Kane. Chwilę później dośrodkował sam Loftus-Cheek, ale i tym razem żaden napastnik nie przeciął piłki.

63'

Dobra akcja Belgii. Piłkę przejął Hazard, minął kilku przeciwników, zagrał do Meuniera, ale jego centra została zablokowana.

60'

Zmiana w Belgii. Boisko opuszcza Romelu Lukaku, a na nie wchodzi Dries Mertens.

56'

Bardzo dobra sytuacja dla Belgii. Prostopadle zagrał De Bruyne, na czystej pozycji znalazł się Lukaku, ale źle przyjął piłkę i zdołał ja złapać Pickford.

54'

Piłkę z autu wrzucił Trippier, mocno przed linię bramkową wstrzelił ja Lingard, ale nie zdołał jej przeciąć Kane i futbolówka opuściła boisko.

52'

Żółtą kartką ukarany John Stones.

51'

Dobre dośrodkowanie Kierana Trippiera, Jan Verthongen wybił piłkę na rzut rożny.

49'

Dośrodkowanie w pole karne Phila Jonesa, ale piłkę wybili belgijscy obrońcy.

47'

Indywidualna akcja Rubena Loftusa-Cheeka, ale jego strzał został zablokowany.

46'

Dwie zmiany w reprezentacji Anglii. Boisko opuszcza Raheem Sterling i Danny Rose, a w ich miejsce pojawiają się Jesse Lingard i Marcus Rashford.

Przerwa

Statystyki pierwszej połowy pokazują przewagę w posiadaniu piłki reprezentacji Anglii. Mimo to, Belgia jest bliżej sięgnięcia po brązowy medal.

47'

Koniec pierwszej połowy w Petersburgu. Belgia prowadzi z Anglią 1:0 po bramce Thomasa Meuniera.

45'

Belgia w natarciu. Strzału zza pola karnego spróbował Hazard, ale został zablokowany.

39'

Zmiana w zespole Belgii. Nacer Chadli opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Thomas Vermaelen.

36'

Z rzutu rożnego przed szesnastkę podał De Bruyne, nieczysto uderzył Tielemans, swoich sił spróbował jeszcze Toby Alderweireld, ale uderzył nad poprzeczką.

34'

Szybkie zagranie De Bruyne do Hazarda, zawodnik Chelsea Londyn oddał strzał, ale John Stones zablokował piłkę.

30'

Uderzenie zza pola karnego Youriego Tielemansa, ale strzał został zablokowany.

28'

Na prawej stronie piłkę przejął Thomas Meunier, dośrodkował w pole karne, ale Romelu Lukaku nie doszedł do tego podania.

26'

Belgia spokojnie czeka na swojej połowie na rywala, przez co Anglia jest zmuszona grać atakiem pozycyjnym.

24'

Świetna sytuacja Anglii! Długą piłkę przejął przed polem karnym Sterling, oddał ją do Harrego Kane'a, ale ten nie trafił czysto w piłkę i uderzył tuż obok słupka.

20'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kierana Trippiera, piłkę uderzył Harry Maguire, ale bez problemów złapał ją belgijski bramkarz.

19'

Indywidualna akcja Rubena Loftusa-Cheeka, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

17'

Szansa dla Belgii. Genialną prostopadłą piłkę zagrał Kevin De Bruyne, w sytuacji "sam na sam" znalazł się Lukaku, ale zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę i zdążył ją złapać Pickford.

15'

Uderzeni głową Rubena Loftusa-Cheeka, ale z dość lekkim strzałem pewnie poradził sobie Courtois.

14'

Uderzenie zza pola karnego Anglika Fabiana Delpha, ale Courtois pewnie złapał piłkę.

14'

Indywidualna akcja Edena Hazarda, ale wszedł między kilku obrońców i stracił piłkę.

12'

Indywidualna akcja Sterlinga, ale jego strzał został zablokowany. Za chwilę z kontra ruszyła Belgia, Lukaku zagrał do De Bruyne, ten uderzył na bramkę, ale piłkę odbił przed siebie Jordan Pickford i uchronił swój zespół od utraty kolejnej bramki.

10'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kieran Trippier, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki i pewnie złapał ją Thibault Courtois.

9'

Kolejna akcja Belgii. Lukaku przejął piłkę, zagrał do De Bruyne, ten próbował oddać piętą do Lukaku, ale futbolówkę odebrali Anglicy.

8'

Anglia ruszyła do ataku. Piłkę w pole karne Belgów zagrywał Kieran Trippier, ale wybił ją Jan Verthongen.

4'

Bramka dla Belgii! W środku pola piłkę wywalczył Kevin De Bruyne, oddał ją Romelu Lukaku, ten prostopadle podał na lewe skrzydło do Nacera Chadliego, a skrzydłowy oddał do Thomasa Meuniera, który strzałem z kilku metrów pokonał Jordana Pickforda. Belgia prowadzi 1:0!

1'

Zaczynamy mecz o 3. miejsce!

15:40

Obie drużyny spotkały się już w tym mundialu. W ostatnim meczu grupy G górą była Belgia, która wygrała po bramce Andana Januzaja.

15:33

Dzisiejszy mecz może być pojedynkiem napastników. Harry Kane strzelił w tym turnieju 6 bramek, a Romelu Lukaku 4.