Steve von Bergen, środkowy obrońca reprezentacji Szwajcarii, nie zagra więcej w piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii. Jak wykazały badania, w piątkowym spotkaniu z Francją (2:5) doznał złamania kości lewego oczodołu.

Von Bergen już w siódmej minucie gry został przypadkowo kopnięty w twarz przez Francuza Oliviera Giroud i musiał opuścić boisko.

Mundial 2014: Strzelecki spektakl! Francja - Szwajcaria 5:2

Takiego widowiska kibice z pewnością się nie spodziewali. Francuzi pokonali reprezentację Szwajcarii 5:2. czytaj więcej

Według szwajcarskiej federacji, badania przeprowadzone po meczu w szpitalu w Salvadorze wykazały, że złamaniu uległa jedna z kości oczodołu. To uniemożliwia dalsze występy piłkarza w mundialu.

31-letni zawodnik Young Boys Berno ma tak szybko, jak to będzie możliwe wrócić do ojczyzny. W podróży towarzyszyć mu będzie jeden z członków sztabu medycznego kadry Helwetów. W Szwajcarii prawdopodobnie przejdzie operację i podda się specjalistycznemu leczeniu.

Szwajcaria po dwóch spotkaniach w MŚ ma w dorobku trzy punkty. O jej awansie do 1/8 finału zdecyduje wynik kończącego zmagania w pierwszej rundzie meczu z Hondurasem, który bez punktu zamyka tabelę grupy E. 

(MarK)