Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Szwajcar Joseph Blatter przyznał, że zaskoczyła go decyzja o wyborze Argentyńczyka Lionela Messiego najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Brazylii. Messi odebrał wyróżnienie po finałowym pojedynku z Niemcami, który podopieczni Joachima Loewa wygrali po dogrywce 1:0.

Nie kryję, że byłem trochę zaskoczony, gdy zobaczyłem, że właśnie Messi wyszedł, aby odebrać nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju - powiedział Blatter po finałowym spotkaniu. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w głosowaniu na najlepszego piłkarza mistrzostw nie biorą udziału dziennikarze akredytowani na turnieju. Rzecznik FIFA Walter De Gregorio potwierdził tylko, że organizacja jest otwarta na wprowadzenie zmian w tym względzie.

Jesteśmy otwarci na propozycje, w przyszłości reguły wyboru mogą ulec zasadniczej zmianie - stwierdził.

Tłumy fanów witały Argentyńczyków w Buenos Aires

Rano reprezentacja Argentyny wróciła do kraju. Samolot, którym piłkarze przylecieli do Buenos Aires, był ozdobiony namalowanymi postaciami zawodników i wielkim napisem: "Thank you Argentina".

W drodze z lotniska do siedziby Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej zespół witały tłumy fanów, większość ubrana w koszulki w barwach narodowych.

(edbie)