Na stadionie w Recife zakończył się piłkarski pojedynek pomiędzy reprezentacjami Kostaryki i Grecji. Od 52. minuty Kostaryka prowadziła 1:0. Już w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Sokratis Papastathopoulos. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego wszystko wyjaśniło się dopiero po rzutach karnych. Reprezentanci Kostaryki byli w nich lepsi i to oni zagrają w ćwierćfinale z Holendrami.

Zobacz zapis relacji ze spotkania Kostaryka - Grecja

W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando Greków, którzy mieli nawet stuprocentową okazję do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu w 37. minucie Salpingidis znalazł się sam na sam z bramkarzem Kostaryki, ale ten obronił uderzenie z pierwszej piłki. Więcej klarownych sytuacji niestety nie miało miejsca, dlatego pierwsze 45 minut spotkania wyglądało mało widowiskowo.

Przełom nastąpił na początku drugiej połowy. W 52. minucie Bryan Ruiz pokonał greckiego bramkarza i ustalił wynik na 1:0. Gdy już wszyscy myśleli, że Kostaryka ma zwycięstwo w garści, gola dla Greków strzelił Sokratis Papastathopoulos. W tej sytuacji konieczna była dogrywka. Ta jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Zwycięzcę wyłoniono dopiero po rzutach karnych. Reprezentanci Kostaryki pięciokrotnie skierowali piłkę do siatki, a ich rywalom ta sztuka udała się tylko trzykrotnie.

Składy:

Kostaryka: Keylor Navas - Cristian Gamboa (77. Johnny Acosta), Michael Umana, Giancarlo Gonzalez, Oscar Duarte, Junior Diaz - Christian Bolanos (83. Randall Brenes), Yeltsin Tejeda (66. Jose Miguel Cubero), Celso Borges - Bryan Ruiz, Joel Campbell.

Grecja: Orestis Karnezis - Vassilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Jose Holebas - Giorgos Karagounis, Yiannis Maniatis (78. Kostas Katsouranis), Lazaros Christodoulopoulos, Andreas Samaris (58. Kostas Mitroglou) - Dimitris Salpingidis (69. Theofanis Gekas), Georgios Samaras.