Portugalia pokonała Urugwaj 2:0 na zakończenie drugiej serii spotkań w grupie H na mundialu w Katarze. Obie bramki dla mistrzów Europy z 2016 roku zdobył Bruno Fernandes. Dzięki wygranej Portugalczycy zapewnili sobie awans do 1/8 finału mundialu.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli Portugalczycy. Już w 3. minucie Ronaldo zgrał ramieniem piłkę do czekającego w polu karnym Williama Carvalho, który strzelił ponad bramką.

Z biegiem czasu rozkręcali się zawodnicy z Urugwaju. W 32. min Rodrigo Bentancur sprytnie minął trzech portugalskich obrońców, wbiegł w pole karne, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Diogo Costą. 10 minut później boisko opuścił kontuzjowany Nuno Mendes, który został zmieniony przez Raphaela Guerreiro.

W 54. min Fernandes dośrodkował z lewego skrzydła i w ten sposób strzelił gola. Początkowo trafienie przypisano Ronaldo, lecz powrórki wykazały, że napastnik nie musnął głową piłki.

W 75. minucie groźnie było pod bramką Portugalii. Sprzed pola karnego uderzał Gomez, ale trafił w słupek.

W 89. min Jose Maria Gimenez zagrał ręką w polu karnym. Sędzia po konsultacji z VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Fernandes i z 11 metrów drugi raz pokonał bramkarza Sergio Rocheta.

W doliczonym czasie gry Fernandes trafił w słupek.

W pierwszym dzisiejszym meczu tej grupy Ghana pokonała Koreę 3:2.

Portugalia - dzięki wygranej - zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Zespół jest liderem tabeli grupy H i ma na swoim koncie 6 punktów. Druga jest Ghana - 3 pkt, trzecia Korea (1 pkt). Grupę zamyka Urugwaj (1 punkt).

Żółta kartka - Portugalia: Joao Felix, Ruben Neves, Ruben Dias. Urugwaj: Rodrigo Bentancur, Mathias Olivera.

Sędzia: Alireza Faghani (Iran). Widzów: 88 668.

Portugalia: Diogo Costa - Joao Cancelo, Ruben Dias, Pepe, Nuno Mendes (42. Raphael Guerreiro) - William Carvalho (82. Joao Palhinha), Bernardo Silva, Ruben Neves (69. Rafael Leao) - Bruno Fernandes, Joao Felix (82. Vitinha), Cristiano Ronaldo (82. Goncalo Ramos).

Urugwaj: Sergio Rochet - Jose Maria Gimenez, Diego Godin (62. Facundo Pellistri), Sebastian Coates, Mathias Olivera (86. Matias Vina) - Rodrigo Bentancur, Federico Valverde, Matias Vecino (62. Giorgian De Arrascaeta) - Guillermo Varela, Darwin Nunez (73. Maxi Gomez), Edinson Cavani (73. Luis Suarez).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.