Argentyna pokonała Australię 2:1 w sobotnim meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W piątek w ćwierćfinale zmierzy się z Holandią, która kilka godzin wcześniej wygrała z USA 3:1.

Argentyńczycy przez długi czas nie mogli sforsować obrony Australijczyków. To udało się w 34. minucie. Lionel Messi płaskim strzałem pokonał Ryana.

35-letni gwiazdor rozgrywał w sobotę 1000. mecz w zawodowej karierze licząc występy w klubach i reprezentacji.

Messi cieszył się z dziewiątego w karierze gola na mundialu, ale dopiero pierwszy raz zdołał wpisać się na listę strzelców w meczu fazy pucharowej.

W 56. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Australii. Ryan zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki, zabrał mu ją Julian Alvarez, który podwyższył prowadzenie Argentyny na 2:0.

Kiedy wydawało się, że w tym meczu już nic Argentynie nie zagraża, Australijczycy zaliczyli kontaktowe trafienie. W 76. minucie z dystansu uderzał Craig Goodwin, piłka odbiła się od jednego z obrońców, przez co zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Kilka minut później mógł być remis. Aziz Behich minął kilku Argentyńczyków, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

W doliczonym czasie gry wyrównać mógł Kuol, jednak Australijczyk z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza Argentyny.

Mecz prowadził Szymon Marciniak, dla którego był to drugi występ na katarskim mundialu. Wcześniej sędziował spotkanie grupy D Francja - Dania (2:1).

Żółta kartka - Australia: Jackson Irvine, Milos Degenek.

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska). Widzów: 45 032.

Argentyna: Emiliano Martinez - Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Nahuel Molina (80. Gonzalo Montiel), Marcos Acuna (71. Nicolas Tagliafico) - Rodrigo De Paul, Alexis Mac Allister (80. Exequiel Palacios), Enzo Fernandez - Alejandro Gomez (50. Lisandro Martinez), Julian Alvarez (71. Lautaro Martinez), Lionel Messi.

Australia: Mathew Ryan - Milos Degenek (72. Fran Karacic), Harry Souttar, Kye Rowles, Aziz Behich - Aaron Mooy, Jackson Irvine, Keanu Baccus (57. Ajdin Hrustic), Mathew Leckie (72. Garang Kuol) - Riley McGree (57. Craig Goodwin), Mitchell Duke (72. Jamie Maclaren).