To mógł być decydujący moment meczu Meksyk - Polska. Robert Lewandowski wywalczył rzut karny, a następnie go nie wykorzystał. Biało-Czerwoni zremisowali 0-0 z Meksykanami w swoim pierwszym spotkaniu mundialu w Katarze.

Lewandowski przez lata był mistrzem rzutów karnych, wykonując je bezbłędnie. Ostatnio nie ma jednak dobrej passy. Niedawno zmarnował karnego w meczu Barcelony, a teraz pomylił się w spotkaniu reprezentacji Polski na mundialu.

Bezbarwnie grająca w spotkaniu z Meksykiem Polska w drugiej połowie wygrała los na loterii. Lewandowski wpadł w pole karne, gdzie był ciągnięty za koszulkę przez rywala. Sędzia nie przerwał gry, ale zareagowali asystenci VAR. Po wideoweryfikacji australijski arbiter wskazał na "wapno".

W 58. minucie Lewandowski podszedł do ustawionej na jedenastym metrze piłki. Uderzył jednak w sygnalizowany sposób i Guillermo Ochoa nie dał się zaskoczyć, ratując punkt Meksykowi.

Lewandowski przeżył dramat, a Polska zremisowała z Meksykiem.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.