Anna Werblińska jest dotychczas najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie biało-czerwonych podczas siatkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane są w Japonii. W siedmiu meczach skrzydłowa Aluprofu Bielsko-Biała zdobyła 93 punkty. W ogólnym rankingu Polka plasuje się na 21. pozycji.

Najskuteczniejszą siatkarką czempionatu jest Turczynka Neslihan Demir, która dotychczas zapisała na swoim koncie 163 "oczka", co daje jej imponującą średnią ponad 23 punktów na mecz. Kolejne miejsca zajmują Koreanka Kim Yeon-Koung i Japonka Saori Kimura - obie uzyskały po 145 pkt. Werblińska plasuje się na siódmej pozycji w rankingu najlepiej serwujących - zaliczyła 11 asów. Prowadzi Maret Grothues z Holandii - 15 asów.

W innych rankingach biało-czerwone zajmują bardzo odległe pozycje. Wśród najlepiej atakujących 12. jest Małgorzata Glinka-Mogentale. Prowadzi Tatiana Koszeliewa z Rosji.

Najlepszą blokującą siatkarką jest bardzo dobrze znana w Polsce Czeszka Ivana Plchotova. Była siatkarka Muszynianki Banku BPS Fakro Muszyna, a obecnie MKS Tauronu Dąbrowa Górnicza, zdobyła na mistrzostwach 26 punktów blokiem. Najlepsza z Polek - Joanna Kaczor skutecznie zablokowała 14 razy, co daje jej 23. lokatę.

Wśród najlepiej przyjmujących zawodniczek zdecydowanie prowadzi Amerykanka Logan Tom. Na 30. miejscu sklasyfikowana jest Werblińska. W rankingu libero liderką jest Stacy Sikora. Na 16. miejscu sklasyfikowana jest Mariola Zenik (3,23). Liderką w rankingu rozgrywających jest Amerykanka Alishia Glass (USA), a Milena Sadurek jest 13.