Węgry pokonały w Gdańsku Czarnogórę 32:27 (16:12) w pierwszym meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Najwięcej bramek dla Węgrów: Bence Banhidi 7, Gabor Ancsin i Iman Jamali po 5 oraz Gergo Ivancsik 4; dla Czarnogóry: Vuko Borozan 7, Stefan Cavor 5 i Nemanja Grbovic po 5.

Węgrzy pokonali Czarnogórę /Adam Warżawa /PAP

Początek meczu zapowiadał bezproblemowy sukces Węgrów, którzy w 8. minucie, po rzucie Laszlo Nagy'ego, wygrywali już 8:2. Czarnogórcy nie dali jednak za wygraną i głównie za sprawą Vuko Borozana, który w pierwszych 30. minutach zdobył pięć bramek, zdołali zmniejszyć do przerwy przewagę rywali do czterech trafień.

W drugiej połowie zawodnicy z Bałkanów nadal powoli odrabiali straty i w 48. minucie, po rzucie Stefana Cavora, przegrywali tylko 23:25. Na więcej Węgrzy im jednak nie pozwolili.

Kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się w bramce wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania Roland Mikler, a kiedy po dwóch trafieniach Gabora Ancsina i jednym Bence Banhidiego drużyna prowadzona przez trenera Tałanta Dujszebajewa wygrywała w 57. minucie 29:23, losy tej konfrontacji były już rozstrzygnięte.