Dania pokonała w Gdańsku Rosję 31:25 (13:13) w drugim meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W pierwszym sobotnim spotkaniu tej grupy Węgry wygrały w Ergo Arenie z Czarnogórą 32:27.

Duńczycy pokonali Rosję /Adam Warżawa /PAP

Najwięcej bramek: dla Danii - Michael Damgaard Nielsen, Mikkel Hansen i Mads Mensah Larsen po 4 oraz Jesper Noddesbo, Rasmus Lauge Schmidt i Mads Christiansen po 3; dla Rosji - Siergiej Szelmienko 5 i Igor Soroka 4.

Pierwsza połowa toczyła się przy nieznacznej przewadze Rosji, która dwa razy prowadziła różnicą dwóch bramek – 5:3 w 13. oraz 11:9 w 26. minucie. Na przerwę drużyny zeszły jednak przy remisie 13:13, a początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do Duńczyków. Aktualni wicemistrzowie Europy zdobyli trzy bramki z rzędu i w 34. minucie wygrywali 17:14.

Szczypiorniści "Sbornej" zdołali co prawda doprowadzić jeszcze do wyrównania – w 45. minucie było 20:20, jednak w końcówce całkowicie się pogubili. W 52. minucie Rosjanie przegrywali tylko 23:24, ale po banalnych stratach i kontrach rywali pozwolili w ciągu pięciu minut rzucić Duńczykom cztery bramki z rzędu.