Edward Mazur, który jest podejrzany o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji generała Marka Papały, jako wieloletni agent SB, a potem UOP, był informatorem pułkownika Ryszarda Bieszyńskiego – poinformował tygodnik „Wprost”.

Ryszard Bieszyński był głównym świadkiem obrony przed amerykańskim sądem w postępowaniu w sprawie ekstradycji Mazura do Polski.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzi czy były oficer UOP-u i ABW pułkownik Ryszard Bieszyński ujawnił tajemnicę służbową, zeznając w sprawie Edwarda Mazura. Bieszyński zeznał w środę przed sądem w Chicago, że Mazur jest niewinny. Polonijny biznesmen jest oskarżony o zlecenie zabójstwa... czytaj więcej

Bieszyński był szefem departamentu postępowań karnych w Urzędu Ochrony Państwa, a od 2002 r. w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadził sprawę zabójstwa Papały. Przed sądem w Chicago zeznał, że Mazur jest niewinny. Pułkownik zaznaczył, że koronny świadek oskarżenia gangster Artur Zirajewski, który zeznał, że Mazur oferował 40 tysięcy dolarów za zabójstwo Papały, jest zupełnie niewiarygodny.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza czy były oficer UOP-u i ABW ujawnił tajemnicę służbową, zeznając w sprawie Edwarda Mazura.