Agnieszka Radwańska pożegnała się z indywidualnym turniejem na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polka przegrała z Niemką Julią Goerges 5:7, 7:6 (7-5), 4:6. Wielkich emocji i wielkiej radości dostarczyli natomiast kibicom siatkarze, którzy w swoim pierwszym meczu na igrzyskach pokonali Włochów 3:1! Zobacz zapis relacji minuta po minucie ze zmagań Polaków w drugim dniu igrzysk.

22:52 - Biało-czerwoni wygrywają swój pierwszy mecz na igrzyskach! Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:1!

22:28 - Polscy siatkarze prowadzą w Londynie po trzech setach 2:1 (21:25, 25:20, 25:23) z Włochami.

21:59 - Polscy siatkarze remisują w Londynie po dwóch setach 1:1 (21:25, 25:20) z Włochami.

21:53 - Li Qian awansowała do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w tenisie stołowym w Londynie. Wygrała z reprezentantką Tajwanu Yi-Hua Huang 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:3). Kolejną rywalką reprezentantki Polski będzie zwyciężczyni meczu między Japonką Kasumi Ishikawa i Austriaczką Qiangbing Li.

21:30 - Polscy siatkarze przegrywają w Londynie po pierwszym secie 0:1 (21:25) z Włochami.

21:00 - Polscy siatkarze rozpoczynają potyczkę z Włochami!

20:16 - Natalia Partyka nie awansowała do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w tenisie stołowym w Londynie. Uległa Holenderce Jie Lie 2:4 (13:11, 11:6, 14:16, 7:11, 10:12, 7:11).

19:15 - Kajakarz górski Mateusz Polaczyk, wicemistrz świata w slalomie K1, awansował z siódmym czasem do półfinału igrzysk olimpijskich w Londynie. Najlepszy był Niemiec Hannes Aigner, który wyprzedził Hiszpana Samuela Hernanza i Czecha Vavrineca Hradilka.

W półfinale, który rozpocznie się w środę o godzinie 14.30 czasu polskiego, wystąpi 15 zawodników. Finał, zaplanowany blisko dwie godziny później, odbędzie się z udziałem dziesięciu najlepszych.

19:08 - Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) zajmuje 21. miejsce w klasie Finn po dwóch wyścigach żeglarskich regat olimpijskich, które w niedzielę rozpoczęły się u wybrzeży Weymouth. Prowadzi Duńczyk Jonas Hogh-Christensen przed Brytyjczykiem Benem Ainslie.

18:57 - Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz) zajęła 7. miejsce w turnieju podnoszenia ciężarów w kategorii 53 kg. Druga reprezentantka Polski Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra) była 13.

Zwyciężyła reprezentantka Kazachstanu Zulfija Czinszanlo.

18:48 - Z powodu opadów deszczu mecz Agnieszki i Urszuli Radwańskich ze Słowaczkami Dominiką Cibulkovą i Danielą Hantuchovą w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju debla został przełożony na kolejny dzień.

18:35 - Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) na koniu Wag zajmuje 50. miejsce po ujeżdżeniu, pierwszej konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego (WKKW). W poniedziałek odbędzie się próba terenowa, a we wtorek skoki.

Polak ma 54,80 pkt karnych. Prowadzi Japończyk Yoshiaki Oiwa (Noonday de Conde) - 38,10 pkt, przed Włochem Stefano Brecciarolim (Apollo Wd Wend Kurt Hoev) - 38,50 pkt i Nowozelandczykiem Markiem Toddem (Campino) - 39,10.

18:19 - Grzegorz Kiljanek awansował do półfinału olimpijskiej rywalizacji kajakarzy górskich w konkurencji C1, zajmując w eliminacjach ósme miejsce. Najlepszy był Słowak Michal Martikan, który wyprzedził Słoweńca Benjamina Savseka oraz Japończyka Takuyę Hanedę.

W półfinale, który rozpocznie się we wtorek o godzinie 14.30 czasu polskiego, wystąpi dwunastu zawodników. Finał, zaplanowany półtorej godziny później, odbędzie się z udziałem ośmiu najlepszych kajakarzy.

17:03 - Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) przegrał z Japończykiem Masashim Ebinumą walkę o brązowy medal turnieju olimpijskiego judo w kat. 66 kg. Rywal pokonał Polaka w dogrywce przez ippon.

17:02 - Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) zajęła 11. miejsce w olimpijskim wyścigu kolarskim ze startu wspólnego w Londynie. Jedyna reprezentantka Polski finiszowała w peletonie, ze stratą 27 sekund do zwyciężczyni - Holenderki Marianne Vos. Vos wyprzedziła na finiszu Elizabeth Armitstead, która zdobyła pierwszy medal dla gospodarzy igrzysk. Brąz przypadł Rosjance Oldze Zabielińskiej.

16:35 - Japończyk Masashi Ebinuma będzie rywalem Pawła Zagrodnika (Czarni Bytom) w walce o brązowy medal turnieju olimpijskiego judo w kategorii 66 kg.

16:28 - Tenis stołowy: Reprezentant Polski Wang Zeng Yi przegrał z zawodnikiem Hiszpanii He Zhi Wenem 3:4.

15:58 - Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) wygrał przez waza-ari z reprezentantem Azerbejdżanu Tarłanem Karimowem i będzie walczył o brązowy medal turnieju olimpijskiego judo w kategorii 66 kg.

Wcześniej Zagrodnik wygrał dwie walki: w 1/16 finału pokonał przez yuko wicemistrza świata Brazylijczyka Leandro Cunhę, a w 1/8 finału po dogrywce - Ormianina Armena Nazarjana, na którego sędziowie dwa razy nałożyli karę shido.

W ćwierćfinale Polak przegrał przez yuko po dwóch karach shido z Węgrem Miklosem Ungvarim.

15:31 - Agnieszka Radwańska żegna się z marzeniami o indywidualnym medalu w Londynie! Polka przegrała z Niemką Julią Goerges już w 1. rundzie igrzysk.

15:09 - zła wiadomość ze zmagań wioślarzy - Polska czwórka podwójna wagi lekkiej, wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu, w fatalnym stylu zakończyła występ na igrzyskach w Londynie. Na wioślarskim torze w Eton biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce.

15:05 - Niemka nie daje za wygraną! Wygrała piątego gema i jest już tylko 3:2 dla Radwańskiej.

15:02 - Przewaga "Isi" rośnie. Teraz to już 3:1!

14:59 - Polka wygrała kolejnego gema i prowadzi 2:1! Brawo!

14:56 - Polka przegrała pierwszy gem trzeciego seta. W drugim wyrównała na 1:1.

14:50 - "Isia" pokazała klasę. Wynik meczu to teraz 1:1. Właśnie zaczyna się trzeci set!

14:46 - Już trzeci punkt dla Goerges w tie breaku. Teraz jest 6:3 dla Radwańskiej. Czy Niemka wyrówna wynik?

14:44 - piękny początek tie breaku! 5:0 dla "Isi"!

14:42 - No to mamy tie break! Radwańska i Goerges wygrały po sześć gemów w drugim secie.

14:36 - 6:5 - "Isia" znów prowadzi. Dobra robota!

14:34 - Goerges zwycięża w dziesiątym gemie drugiego seta.

14:33 - dzisiejszy mecz na Wimbledonie to widowisko dla ludzi o stalowych nerwach. Polka wygrała dziewiątego gema w drugim secie i wywalczyła prowadzenie.

14:29 - Goerges znów wyrównała. Tenisistki wygrały po cztery gemy w drugim secie.

14:24 - Polska tenisistka znów wywalczyła prowadzenie. Wynik drugiego seta to teraz 4:3.

14:22 - Wojna nerwów, walka gem za gem - Radwańska-Goerges 3:3.

14:19 - "Isia" wygrała kolejnego gema i wywalczyła prowadzenie. Teraz na Wimbledonie jest 3:2.

14:15 - Agnieszka Radwańska nie utrzymała przewagi. Goerges wyrównała na 2:2.

14:12 - Paweł Zagrodnik przegrał z Węgrem Miklosem Ungvarim w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju judo w kat. 66 kg. 24-letni Polak będzie walczył w repasażach, których stawką jest brązowy medal.

14:10 - Brawo "Isia"! Na to czekaliśmy! Polka prowadzi 2:1 w drugim secie! Czy utrzyma dominację?

14:08 - Na wimbledońskim korcie znów wyrównanie - 1:1. Która z tenisistek obejmie prowadzenie?

14:06 - "Isia" wygrała pierwszy gem drugiego seta. Co będzie dalej?

13:59 - Agnieszka Radwańska przegrywa pierwszego seta 7:5.

13: 54 - Co za emocje! Goerges znów wychodzi na prowadzenie. Na tablicy wyników widzimy teraz 6:5 dla Niemki. Co będzie dalej? Czy "Isia" znów odrobi straty?

13:50 - Na Wimbledonie znów wyrównanie. Radwańska-Goerges 5:5. Jak rozwinie się to niezwykle emocjonujące spotkanie?

13:47 - Krakowianka prowadzi w spotkaniu z Julią Goerges 5:4. Brawo Agnieszka! Tak trzymaj!

13:44 - "Isia" odrobiła straty. Wreszcie jest 4:4. Brawo!

13:37 - Radwańska-Goerges 3:4.

13:34 - Agnieszka Radwańska przegrywa 4:2.

13:31 - "Isia" poprawiła wynik na 2:3.

13:26 - Agnieszka Radwańska przegrywa 1:3.

13:18 - Radwańska i Goerges zaczęły już mecz. Gem otwarcia wygrała Niemka.

13:13 - Agnieszka Radwańska już rozgrzewa się na korcie. Miejmy nadzieję, że ta walka będzie początkiem drogi po olimpijski medal.

13:08 - Paweł Zagrodnik wygrał walkę z Armenem Nazarjanem w 1/8 finału w judo.

13:00 - Ważna informacja z ostatniej chwili - opady deszczu opóźnią rozpoczęcie meczu Agnieszki Radwańskiej z Julią Goerges.

12:50 - Zaczęły się właśnie zawody 1/8 finału w judo. Paweł Zagrodnik rozpoczął walkę z reprezentantem Armenii Armenem Nazarjanem. Na razie pojedynek jest bardzo wyrównany.

12:45 - oprócz Agnieszki Radwańskiej za kwadrans wystartuje również Piotr Kula, który weźmie udział w żeglarskim wyścigu w klasie Finn oraz Katarzyna Pawłowska, która wystąpi w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego kobiet. Zawody w której z tych trzech dyscyplin będziecie śledzić?

12:39 - Adam Skrodzki przegrał w 1/16 finału turnieju indywidualnego szablistów 8:15 z Niemcem Nicolasem Limbachem.

12:27 - Niestety, Marcin Tarczyński zajął dopiero siódme miejsce w wyścigu eliminacyjnym na 100 metrów stylem grzbietowym. Polak nie awansował do wieczornego półfinału zmagań pływaków. Co się dzieje z Polakami występującymi w tej dyscyplinie?

12:20 - już za 40 minut na wimbledoński kort wyjdzie druga rakieta świata. Agnieszka Radwańska zmierzy się z Julią Goerges, obecnie 24. zawodniczką w rankingu WTA Tour.

12:03 - kolejna szansa na dobry wynik w pływaniu. Marcin Tarczyński startuje w eliminacyjnym wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Uda mu się przejść dalej czy może podzieli los Jędrzejczak, Sawrymowicza i Tchórz?

11:54 - Nasz judoka Paweł Zagrodnik wystąpi w 1/8 finału olimpijskiego turnieju judo w kat. 66 kg. 24-letni Polak wygrał przez yuko pierwszą walkę w Londynie z Brazylijczykiem Leandro Cunhą. Kolejnym rywalem Zagrodnika będzie reprezentant Armenii Armen Nazarjan. Pojedynek rozpocznie się o godz. 12.50.

11:42 - Wreszcie jakaś dobra wiadomość! Adam Skrodzki awansował do 1/16 finału turnieju indywidualnego szablistów.

11:37 - Beata Bartków-Kwiatkowska odpadła w eliminacjach olimpijskiej rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na 10 m. Polka uzyskała 366 punktów i została sklasyfikowana na odległym, 44. miejscu.

11:30 - W 1/32 finału startuje właśnie nasz szablista Adam Skrodzki. Jego rywalem jest Chińczyk Lam Hin Chung.

11:24 - kolejna zła wiadomość. Płynąca na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym Alicja Tchórz nie zdołała awansować do półfinału igrzysk olimpijskich w Londynie. W eliminacjach Polka zajęła 25. miejsce, a do kolejnej fazy zakwalifikowało się tylko 16 najlepszych zawodniczek.

11:00 - w zawodach kwalifikacyjnych w gimnastyce sportowej startuje właśnie Marta Pihan-Kulesza. Inna nasza reprezentantka, Alicja Tchórz bierze udział w rozpoczynającym się w tej chwili wyścigu pływackim na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

10:54 - Nasza czwórka bez sternika nie zdołała awansować do półfinału igrzysk olimpijskich w Londynie. W repasażach biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w swoim wyścigu i odpadli z dalszej rywalizacji.

10:40 - w repasażach startuje polska czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie: Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion. W sobotę biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce w serii eliminacyjnej. Czy dzisiaj będą w lepszej formie?

10:30 - rozpoczynają się zawody 1/16 finału w judo. Trzymamy kciuki za Pawła Zagrodnika!

10:00 - za pół godziny polski judoka Paweł Zagrodnik zmierzy się w 1/16 finału z brazylijczykiem Leandro Cunhą.

10:00 - rozpoczynają się eliminacje w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 m kobiet. Startuje w nich Beata Bartków-Kwiatkowska.

09:58 - Zaczynamy od dobrych wiadomości. Roman Kulesza z ostatniego 24. miejsca w kwalifikacjach awansował do środowego finału wieloboju gimnastycznego. 29-letni zawodnik AZS AWF Biała Podlaska uzyskał rezultat 84,698 pkt. Z kolei Natalia Partyka w 1/32 finału olimpijskiego turnieju tenisistek stołowych w Londynie pokonała Dunkę Mie Skov 4:3 (5:11, 11:3, 12:10, 8:11, 9:11, 11:7, 11:9). "Takie prezenty urodzinowe mogę dostawać co roku" - mówiła po spotkaniu Polka, która dziś zmierzy się z Holenderką Li Jie.