Reprezentant Polski Piotr Małachowski z wynikiem 67,19 m zajął piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wygrał Niemiec Robert Harting, który uzyskał odległość 68,27 m. Srebro powędrowało natomiast do Irańczyka Ehsana Hadai, a brąz wywalczył Estończyk Gerd Kanter.

Polak miał w konkursie tylko trzy udane próby, pozostałe trzy niestety spalił.

Małachowski jest wicemistrzem olimpijskim z Pekinu. Potem wywalczył także wicemistrzostwo świata, a następnie mistrzostwo Europy. Prywatnie jest przyjacielem Tomasza Majewskiego. Przed rokiem obaj zanotowali niepowodzenie w koreańskim Daegu, zajmując dziewiąte pozycje, tuż za finałem.

Przed wtorkową walką nasz zawodnik zapowiadał, że jego zdaniem medal jest w zasięgu. Trenowałem ciężko przez cztery lata, więc mam nadzieję, że przyniesie to efekt i przywiozę medal. Jeden już mam, postaram się o następny - mówił Małachowski.

Polski zawodnik podczas przygotowań do igrzysk musiał walczyć z kontuzją. Na pewno nie jestem przygotowany w stu procentach, jak przed kontuzją. W dniu finału powinno jednak być naprawdę dobrze - zaznaczał polski dyskobol.

Wyniki rzutu dyskiem mężczyzn:

1. Robert Harting (Niemcy) 68,27
2. Ehsan Hadadi (Iran) 68,18
3. Gerd Kanter (Estonia) 68,03
4. Virgilijus Alekna (Litwa) 67,38
5. Piotr Małachowski (Polska) 67,19
6. Martin Wierig (Niemcy) 65,85
7. Frank Casanas (Hiszpania) 65,56
8. Vikas Gowda (Indie) 64,79
22. Przemysław Czajkowski (Polska) 61,08
32. Robert Urbanek (Polska) 59,56

As Info