Piłkarze Manchester United i FC Barcelona zostali pierwszymi półfinalistami Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" pokonały na własnym stadionie Chelsea Londyn 2:1 (1:0). Zespół z Katalonii pokonał na wyjeździe Szachtar Donieck 1:0 (1:0).

W pierwszym meczu podopieczni Aleksa Fergusona wygrali w Londynie 1:0 i do awansu wystarczał im remis. Jednak tuż przed przerwą Hernandez zdobył bramkę i piłkarze z Old Trafford schodzili do szatni z bezpiecznym wynikiem. W 70. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę, dostał Ramires. Kiedy wydawało się, że sytuacja Chelsea jest już beznadziejna, Drogba wyrównał w 77. minucie. Piłkarze Carlo Ancelottiego potrzebowali wówczas jeszcze jednej bramki do awansu. Ale zawodnicy z Manchesteru nie pozwolili rozwinąć londyńczykom skrzydeł. Kilkadziesiąt sekund po wyrównującej bramce, Park Ji-Sung pokonał Cecha i "Czerwone Diabły" odzyskały prowadzenie. Nie oddały go już do końca meczu.

Barcelona po zwycięstwie na Camp Nou 5:1 jechała na Ukrainę raczej pewna awansu. Mimo ambitnej gry gospodarzy, gracze Pepa Guardioli kontrolowali grę. Bramkę zdobył przed przerwą Messi.

Piłkarze Manchesteru zagrają ze zwycięzcą meczu Schalke Gelsenkirchen - Inter Mediolan. Bliżej awansu są Niemcy, którzy wygrali we Włoszech 5:2. Rywalem Barcelony najpewniej będzie odwieczny rywal Real Madryt. "Królewscy" pokonali w pierwszym meczu Tottenham Londyn 4:0. Rewanże w środę.

Manchester United - Chelsea Londyn 2:1 (1:0)

Bramki: dla Manchesteru - Javier Hernandez (43), Park Ji-Sung (77); dla Chelsea - Didier Drogba (77).

Czerwona kartka: Ramires (70, Chelsea - za drugą żółtą).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Manchesteru United. Awans: MU.

Manchester United: Edwin van der Sar - John O'Shea, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Patrice Evra - Nani (75-Antonio Valencia), Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Ji-sung - Javier Hernandez, Wayne Rooney.

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, Alex (82-Paulo Ferreira), John Terry, Ashley Cole - Ramires, Frank Lampard, Michael Essien - Nicolas Anelka (61-Salomon Kalou), Fernando Torres (46-Didier Drogba), Florent Malouda.

Sędziował: Olegario Benquerenca (Portugalia).

Szachtar Donieck - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramka: Lionel Messi (43).

Pierwszy mecz: 1:5. Awans: FC Barcelona.

Szachtar: Andrij Piatow - Mikola Iszczenko, Wasyl Kobin, Jarosław Rakicki, Wiaczesław Szewczuk - Tomas Hubschman (75-Fernandinho) - Douglas Costa (58-Eduardo), Jadson, Willian - Henrik Mchitarian, Luiz Adriano (66-Marcelo Moreno)

Barcelona: Victor Valdes - Daniel Alves, Gerard Pique (70-Gabriel Milito), Sergio Busquets, Adriano Correia - Javier Mascherano, Xavi (66-Pedro), Seydou Keita - Ibrahim Afellay, Lionel Messi, David Villa (75-Jeffren).