Chelsea Londyn przegrała z Manchesterem United 0:1 (0:1) w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gola w 24. minucie strzelił Wayne Rooney. Mecz był typowy dla angielskich drużyn: wysoki pressing, szybkie zagrania.

Tego nie brakowało od pierwszego gwizdka sędziego. Na początku więcej pracy miał jednak Edvin van der Sar. Próbowali go zaskoczyć Fernando Torres i Didier Drogba, ale to gwiazdor Manchestru Wayne Rooney pierwszy zdobył bramkę. W 24. minucie Anglik strzelał właściwie na pustą bramkę - Petr Cech był w tej sytuacji bez szans. Wszystko zaczęło się od świetnego podanie Michaela Carricka na skrzydło, tam z piłką zabrał się 37-letni Ryan Giggs, doszedł do linii końcowej. Zagrał piłkę po ziemi - Javier Hernandez przepuścił futbolówkę, a biegnący za Meksykaninem Rooney nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce.

The Blues próbowali wyrównać, ale nie przynosiło to efektów, Czerwone Diabły spokojnie rozgrywały piłkę czekając na swoją szansę. W 41. minucie fani Chelsea mieli nadzieję na wyrównanie. Z rzutu wolnego dośrodkował Drogba - w efekcie... z kontrą ruszyli gracze z Manchesteru i narobili pod bramką Cecha o wiele więcej zamieszania. Dośrodkował Rooney, ale Hernandez nie zdołał trącić piłki. Przez kilka chwil gospodarze byli zamknięci niczym w hokejowym zamku - zakończył to zbyt słaby strzał Rooneya.

Jednak najlepszej sytuacji na wyrównanie nie wykorzystał tuż przed gwizdkiem sędziego Frank Lampard. Najpierw piłka trafiła w słupek, dobijał ją pomocnik The Blues, ale z linii bramkowej wybił ją Patrice Evra. Do przerwy 1:0 dla Manchesteru, choć ostatnia akcja przed przerwą powinna skończyć się wyrównaniem.

W drugiej połowie wynik meczu nie uległ zmianie. Doskonałą okazję na wyrównanie miał Torres, jednak jego strzał głową fantastycznie obronił Van der Saar. W doliczonym czasie gry piłkarze Chelsea domagali się rzutu karnego po faulu Evry na Ramiresie. Sędzia nie wskazał jednak na "11".

Chelsea Londyn - Manchester United 0:1 (0:1)

Bramka: Wayne Rooney (24).

Chelsea Londyn: Petr Cech - Jose Bosingwa (79-John Obi Mikel), Branislav Ivanovic, John Terry, Ashley Cole - Ramires, Frank Lampard, Michael Essien, Jurij Żirkow (70-Florent Malouda) - Didier Drogba (70-Nicolas Anelka), Fernando Torres

Manchester United: Edwin van der Sar - Rafael da Silva (51-Nani), Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Patrice Evra - Antonio Valencia, Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Ji-sung (90+4-Chris Smalling) - Javier Hernandez (78-Dymitar Berbatow), Wayne Rooney

Sędziował: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania)

Widzów: 37 915.