Na wojskowych Powązkach w Warszawie pochowany został urzędnik z Kancelarii Prezydenta Dariusz Jankowski, który zginął w katastrofie 10 kwietnia. Mszę żałobną odprawiono w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wzięli w niej udział rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy z Kancelarii Prezydenta.

Przed mszą odczytano decyzję o przyznaniu zmarłemu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Dariusza Jankowskiego wspominał w homilii kapelan pomocniczy przy Urzędzie Prezydenta RP ks. kpt. Mateusz Hebda. Wiele w ostatnich dniach było słów i pogrzebów, ale ten na pewno jest wyjątkowy, bo Darek był wyjątkowym człowiekiem (...) Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Jak niewielu, znał się na wszystkim i wszystkim mógł pomóc na tyle, na ile potrafił. Był dla wszystkich teraz i od zaraz - mówił duchowny.

Dzisiaj dziękujemy ci, Darku, za to wszystko, co zrobiłeś dla naszej ojczyzny. Za te wszystkie podróże, które ty przygotowałeś, aby urząd prezydenta miał szanse być dobrze reprezentowany, to właśnie w dużej mierze twoja zasługa. To dzięki twojej ciężkiej i wytężonej pracy urząd prezydenta był tak dobrze wyeksponowany - podkreślił ks. Hebda.

Darku, dziękuję ci, wierząc, że miejsce, do którego się udałeś teraz - i jestem o tym przekonany - będzie dla ciebie nagrodą za dobre życie, bo wierność ziemskiej matce - ojczyźnie, nagradzane jest życiem w "królestwie niebieskim" - powiedział.

Uroczystości pogrzebowe na wojskowych Powązkach odbyły się z ceremoniałem wojskowym - z wartą honorową przy trumnie; oddano salwy honorowe.

Dariusz Jankowski specjalizował się w organizacji wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wschód. W Kancelarii Prezydenta pracował od 1993 r. na stanowisku aspiranta w Zespole Obsługi Organizacyjnej Prezydenta.