Rosyjscy prokuratorzy wezmą udział w przesłuchaniach polskich urzędników ws. przygotowań do lotu z 10 kwietnia. To efekt realizacji rosyjskiego wniosku o pomoc prawną. Według informacji RMF FM, śledczy chcą przesłuchać m.in. ministra obrony i szefa kancelarii premiera. Pytania przygotowane przez stronę rosyjską będą zadawać polscy prokuratorzy wojskowi. Rosjanie będą mogli dopytywać świadków.

Jak powiedział na konferencji prokurator generalny lista świadków jest dość długa. Według moich informacji z przedwczoraj było koło 60 osób - powiedział Andrzej Seremet. Nie chciał jednak zdradzić, kto znalazł się na tej długiej liście.

Według informacji RMF FM lista ta pokrywa się prawie całkowicie z listą polskich prokuratorów. Są więc na niej ludzie z kancelarii premiera i prezydenta, z 36. pułku specjalnego, z Ministerstwa Obrony narodowej i Biura Ochrony Rządu.

Rosjanie przyjeżdżają w sobotę, jednak z tego, co udało się ustalić reporterowi RMF FM, osoby, które znalazły się na liście nie zostały jeszcze poinformowane o przesłuchaniach. Będzie się to więc najprawdopodobniej działo na bieżąco. Praca rosyjskich prokuratorów w Polsce ma potrwać około dwóch tygodni.