Sztafeta 4x400 m kobiet zdobyła srebrny medal w Tokio. Polki pobiegły w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Złoto zdobyły niedoścignione Amerykanki.

Polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła srebrny medal olimpijski. Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic wynikiem 3.20,53 poprawiły rekord kraju.  To czternasty medal dla biało-czerwonej reprezentacji w Tokio i dziewiąty wywalczony przez lekkoatletów.

Wygrały Amerykanki - 3.16,85. Brązowy medal wywalczyły Jamajki - 3.21,24.

Bieg zaczęła Natalia Kaczmarek, która wypracowała dobrą - trzecią pozycję - po pierwszych 400 metrach i wtedy oddała pałeczkę Idze Baumgart-Witan. Ona długim i spokojnym krokiem wyszła na drugie miejsce, którego Polki nie oddały aż do końca. Na trzeciej zmianie biegła bardzo doświadczona i spokojna Małgorzata Hołub-Kowalik - no i tu już było wiadomo, że Polki o złoto nie powalczą, bo Amerykanka wystrzeliła jak z procy i wypracowała kilkanaście metrów przewagi.

Justyna Święty-Ersetic nie próbowała już gonić niedoścignionych Amerykanek, ale swoim doskonałym tempem dobiegła do mety na drugim miejscu, potwierdzając wicemistrzostwo olimpijskie.

W eliminacjach pobiegła jeszcze Anna Kiełbasińska, która również dostanie srebrny medal. Wszystkie dziewczyny, które pobiegły w finale wcześniej zdobyły złoto w sztafecie mieszanej 4x400 m.