Wojciech Nowicki odebrał w czwartek na stadionie olimpijskim złoty medal igrzysk w Tokio w rzucie młotem. Po raz trzeci w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Brązowe medale otrzymali młociarz Paweł Fajdek i trzeci w biegu na 800 m Patryk Dobek.

Nowicki wczoraj rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal. Brąz wywalczył Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym oba złote.

Dzień wcześniej w rywalizacji kobiet triumfowała Anita Włodarczyk i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron.

Dobek czasem 1.45,39 zdobył w Tokio brązowy medal w biegu na 800 m. Przegrał tylko z dwoma Kenijczykami Emmanuelem Korirem - 1.45,06 i Fergusonem Rotichem - 1.45,23. To był pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie.