17. miejsce utrzymała Polska w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio po tym, jak brązowy krążek zdobyły dzisiaj nasze kajakarki. W sumie biało-czerwoni mają w dorobku 14 medali. Najwięcej krążków zdobyli lekkoatleci - aż 9.

Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Sprawdź!

Trzynasty medal dorzuciły dzisiaj do polskiej kolekcji nasze kajakarki: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brąz w K4 500 m.

Po południu po czternasty krążek pobiegły lekkoatletki. Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400 m.

Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Aktualizowane na bieżąco zestawienie znajdziecie na oficjalnej stronie igrzysk! >>>>

Polskie medale w Tokio: Mamy już 14 krążków

W piątek mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km został Dawid Tomala, a później srebrny krążek wywalczyła w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk.

W czwartek Polacy nie zdobyli w Tokio medali, a w konsekwencji spadliśmy w klasyfikacji medalowej o jedno miejsce, na 20. pozycję.

Wiele radości - i aż cztery krążki! - nasi sportowcy dostarczyli natomiast kibicom w środę.

Najpierw srebro wywalczyły nasze żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, startujące w klasie 470.

Później po brąz w biegu na 800 m sięgnął niespodziewanie Patryk Dobek.

Na koniec zaś cieszyliśmy się z dwóch medali w rzucie młotem: Wojciech Nowicki wywalczył złoto, a Paweł Fajdek zdobył brąz!

Także dzień wcześniej, we wtorek, biało-czerwoni sięgnęli w Tokio po cztery krążki.

Najpierw srebro zdobyły w kajakarskich regatach w K2 500 m Karolina Naja i Anna Puławska.

Później z brązu cieszył się zapaśnik Tadeusz Michalik, walczący stylem klasycznym w kategorii 97 kg.

Wisienką na torcie były zaś tego dnia dwa krążki wywalczone przez nasze młociarki: Anita Włodarczyk zdobyła złoto - i jest to jej trzeci złoty medal olimpijski w karierze! - zaś Malwina Kopron sięgnęła po brąz.

Tydzień temu w sobotę świętowaliśmy złoto wywalczone przez naszą sztafetę mieszaną 4x400 m, która pobiegła w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

Pierwszym medalem dla Polski było natomiast srebro, po które w poprzednią środę sięgnęła nasza wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.