Polscy szczypiorniści po przegranej z Danią (28:29) rozpoczęli z Niemcami walkę o brązowy medal olimpijski. Przed spotkaniem trener biało-czerwonych Tałant Dujszebajew mówił, że rywal Polaków to bardzo mocna drużyna. "Mają młodych zawodników, którzy nie mają respektu - w dobrym tego słowa znaczeniu - dla żadnego zespołu" - przestrzegał selekcjoner. Po pierwszej połowie polscy szczypiorniści przegrywali 13:17.

Mecz Polska-Niemcy /PAP/Adam Warżawa /PAP

Podczas meczu z Niemcami bardzo dużo zależy od Karola Bieleckiego. Jest w dobrej formie i jest ogromnym zagrożeniem dla przeciwników. Wszyscy bardzo liczą także na kolejny udany występ Piotra Wyszomirskiego - naszego młodego bramkarza.

Musimy wygrać, jesteśmy Polakami, musimy wierzyć w zwycięstwo - mówili tuż przed meczem kibice. Medal by się przydał? - dopytywał reporter RMF FM Piotr Bułakowski. Oczywiście, im więcej medali tym lepiej. Musimy grać do przodu, odważnie, agresywnie, ostro.