Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz) odpadła w kwalifikacjach olimpijskich zawodów strzeleckich w Rio de Janeiro. W konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 m zajęła 23. lokatę.

Finał konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 m odbędzie się w niedzielę /VALDRIN XHEMAJ /PAP/EPA

W rozegranym w niedzielę finale złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na 10 m zdobyła Chinka Mengxue Zhang. Kolejne miejsca na podium zajęły Rosjanka Witalina Bacaraszkina i Greczynka Anna Korakaki.

W eliminacjach, w których wystąpiła reprezentantka Polski, Klaudia Breś, najcelniej strzelała Rosjanka Witalina Bacaraszkina, która zgromadziła 390 pkt. Druga była jej koleżanka z ekipy Jekatierina Korszunowa - 387, a trzecia Greczynka Anna Korakaki - 387 pkt. Polka straciła do Bacaraszkiny trzynaście punktów. Udział w finale gwarantował wynik 384.

Na starcie rywalizacji stanęły 44 zawodniczki.