Rezerwowy kierowca teamu Hispania Racing, Sakon Yamamoto będzie partnerem Bruno Senny w czasie Grand Prix Belgii. Tym samym będzie to dla Japończyka czwarty z rzędu występ w tym sezonie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do jednego z bolidów zespołu po letniej przerwie miał w wyścigu na torze Spa wrócić Karun Chandhok, tymczasowym partnerem Senny pozostanie jednak Yamamoto. Wcześniej wystąpił on już w Grand Prix Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Węgier. Nie mogę się doczekać powrotu na tor - przyznał japoński kierowca. W 2007 roku miałem już okazję jazdy na Spa wraz z teamem Spyker F1. Jest tutaj jeden bardzo znany zakręt "Eau Rouge", ale także wiele zmian wysokości, zjazdów i podjazdów. Warunki pogodowe także są dosyć specyficzne i mogą zmieniać się bardzo szybko - zaznaczył.

Będziemy musieli utrzymać dobre tempo na szybkich zakrętach, a także dobry docisk samochodu. Spodziewamy się, że nasz bolid będzie pasował do specyfiki tego toru i postaramy się dać z siebie wszystko - zakończył Yamamoto.