Kierowca teamu Mercedes GP Niemiec Nico Rosberg wygrał wyścig o Grand Prix Hiszpanii na Circuit de Catalunya w Barcelonie, piątą rundę tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. To jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Rosberg, który w sobotę po raz 16. był najszybszy w kwalifikacjach, wyprzedził o 17,551 s lidera cyklu i partnera z zespołu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Trzecie miejsce zajął Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, tracąc do zwycięzcy 45,342 s.

Dla Rosberga to pierwsze w tym sezonie, a dziewiąte w karierze zwycięstwo. Po raz pierwszy triumfował także w Barcelonie. Z rozegranych dotychczas 25 wyścigów na Circuit de Catalunya, aż 19 razy zwyciężył kierowca, który startował z pole position.

Trzy z pięciu tegorocznych wyścigów wygrał Hamilton. Po jednym zwycięstwie mają na koncie Rosberg i Vettel. Hamilton utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Drugi jest Rosberg, a trzeci Vettel.

Następna runda MŚ, Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo odbędzie się 24 maja.