Felipe Massa jest zadowolony z efektów wielomiesięcznej pracy nad nowym bolidem Ferrari - F10. Zdaniem brazylijskiego kierowcy, włoski team z tygodnia na tydzień staje się coraz szybszy, a to dobrze zwiastuje przed pierwszym wyścigiem sezonu, który 14 marca odbędzie się w Bahrajnie.

Po czterech tygodniach testów samochód teamu Ferrari powszechnie uznawany jest za jeden z najlepiej przygotowanych do startu tegorocznej serii Grand Prix. Jednak jak zauważył Massa, inżynierowie nadal wprowadzają w nim kolejne zmiany, które mają wpłynąć na jego jeszcze lepsze zachowanie na torze. Moje wrażenia z jazdy w ostatnich dniach są bardzo pozytywne - powiedział Massa po sobotniej sesji testów odbywających się na torze Catalunya w Barcelonie. Bolid zachowuje o wiele większą przyczepność niż wcześniej, ma większą siłę docisku, a to oznacza, że od ostatnich testów w Jerez poczyniliśmy kolejny krok do przodu - zaznaczył.

Pomimo pogody, która w sobotę niezbyt sprzyjała kierowcom, Massa wykonał na torze pełną symulację wyścigu. Bez większych problemów udało nam się pokonać wiele kilometrów - zauważył Brazylijczyk. Kolejna symulacja pozwoliła nam sprawdzić zachowanie bolidu przy różnych ilościach paliwa oraz w trudnych warunkach panujących na torze. Jestem zadowolony, nasza praca zmierza w dobrym kierunku - zakończył.

W nadchodzącym sezonie partnerem Massy w teamie Ferrari będzie Fernando Alonso.