Robert Kubica z teamu Renault nie ukończył wyścigu o Grand Prix Węgier. Polak wycofał się z rywalizacji na 26. okrążeniu. Na torze Hungaroring zwyciężył Australijczyk Mark Webber z teamu Red Bull-Renault. Drugi był Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, a trzeci Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull-Renault).

Niestety krakowianin nie może zaliczyć wyścigu o GP Węgier do udanych. Na 16. okrążeniu zderzył się bowiem z Niemcem Adrianem Sutilem z Force India-Mercedes przy próbie opuszczenia alei serwisowej. Do incydentu doszło podczas pierwszej wizyty Roberta Kubicy w boksie. Gdy zaraz po zmianie opon chciał wrócić do rywalizacji, uderzył w Sutila podjeżdżającego do swojego stanowiska.

Polak, po usunięciu uszkodzeń nadwozia, kontynuował rywalizację. Jednak znalazł się na samym końcu stawki kierowców. Sędziowie zajęli się od razu tym incydentem i nałożyli na krakowianina karę przymusowego 10-sekundowego postoju w boksie, uznając, że to on był winny niebezpiecznego zajścia. Kubica zjechał do boksu i odbył karę na 24. okrążeniu. Dwie rundy później zjechał z toru i wysiadł z bolidu.

Wyścigu nie ukończyli także m.in. Brytyjczyk Lewis Hamilton, w którego McLarenie doszło do awarii, oraz Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), któremu odpadło koło podczas wyjazdu z alei serwisowej. W tej sytuacji punkt zdołali wywalczyć rzadko pojawiający się w pierwszej dziesiątce Kamui Kobayashi i Pedro de la Rosa (Sauber), Nico Hulkenberg (Williams) oraz Witalij Pietrow (Renault). Rosjanin zajął piąte miejsce - był to jego najlepszy występ w karierze w Formule 1.

6. Nico Hulkenberg Niemcy Williams 1:16.723
7. Pedro de la Rosa Hiszpania Sauber + 1 okr.
8. Jenson Button Wielka Brytania McLaren-Mercedes + 1 okr.
9. Kamui Kobayashi Japonia Sauber + 1 okr.
10. Rubens Barrichello Brazylia Williams + 1 okr.
11. Michael Schumacher Niemcy Mercedes GP + 1 okr.
12. Sebastien Buemi Szwajcaria Toro Rosso +1 okr.
13. Vitantonio Liuzzi Włochy Force India +1 okr.
14. Heikki Kovalainen Finlandia Lotus +3 okr.
15. Jarno Trulli Włochy Lotus +3 okr.
16. Timo Glock Niemcy Virgin Racing +3 okr.
17. Bruno Senna Brazylia Hispania +3 okr.
18. Lucas Di Grassi Brazylia Virgin Racing +4 okr.
19. Sakon Yamamoto Japonia Hispania +4 okr.

Webber, który po raz pierwszy w karierze triumfował w wyścigu o GP Węgier, ma na swoim koncie 161 punktów. Drugie miejsce zajmuje Brytyjczyk Lewis Hamilton (157 pkt.), a Vettel (151 pkt.). Robert Kubica w klasyfikacji generalnej kierowców F1 zajmuje ósmą pozycję z 89 punktami na koncie.