Historyczny mecz Polaków o półfinał Euro 2016 nie mógł rozpocząć się lepiej. Napastnik reprezentacji Robert Lewandowski w zaledwie 2. minucie spotkania z Portugalią strzelił bramkę. W 33. minucie wynik wyrównał Portugalczyk Renato Sanches. Po dwóch dogrywkach doszło jednak do rzutów karnych, w których Polska przegrała 3:5.

Dzięki wspaniałemu strzałowi Roberta Lewandowskiego w 2. minucie Polacy prowadzili przez pierwsze pół godziny spotkania.

Odwet na Polakach wziął jednak Portugalczyk Renato Sanches. W 33. minucie spotkania strzelił gola i wyrównał wynik do 1:1.

Jakubowi Błaszczykowskiemu nie udało się utrzymać świetnej passy na Euro 2016. Jego strzał podczas rzutów karny został obroniony przez Rui Patricio.