Nasza piłkarska reprezentacja tylko zremisowała w Krakowie w towarzyskim meczu z Litwą 0:0. Był to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed Euro 2016.

Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Arvydas Novikovas /PAP/Bartłomiej Zborowski /PAP

Zobacz zapis relacji z meczu na żywo!

Już przed meczem Adam Nawałka podgrzał atmosferę, bo pierwszy skład na to spotkanie było zaskakujące - na prawej obronie znalazł się Bartosz Kapustka, obok Kamila Glika ustawiony był Thiago Cionek, a za lewą flankę defensywy miał odpowiadać Jakub Wawrzyniak. W środku pola znaleźli się m.in. Krzysztof Mączyński, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak i Filip Starzyński, a z przodu selekcjoner ustawił Arkadiusza Milika. Na ławce rezerwowych usiadł Robert Lewandowski.

Biało-czerwoni bramkę mogli stracić już w pierwszej akcji meczu - Litwini mieli doskonałą okazję, ale strzał z kilku metrów świetnie obronił Łukasz Fabiański. Była to jedyna tak groźna akcja rywali podczas pierwszych 45 minut, ale nasi też nie rozpieszczali kibiców - okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedyny pozytyw pierwszej połowy to dobra gra Krychowiaka o którego zdrowie drżeli fani. Na szczęście pomocnik Sevilli uspokoił wszystkich i przypomniał, że gdy jest na boisku to i jakość gry jego kolegów też idzie do góry.

Po zmianie stron selekcjoner Adam Nawałka wprowadził kilka zmian w naszej drużynie - Bartosz Salamon wszedł za Glika, Tomasz Jodłowiec za Mączyńskiego, a Artur Boruc za Fabiańskiego. W tej części gry Polacy stworzyli więcej groźnych sytuacji niż wcześniej - w 59. minucie Błaszczykowski trafił w słupek, a niespełna 20 minut później z rzutu wolnego fantastycznie strzelił Milik. Napastnik Ajaxu w 82. minucie w końcu wbił piłkę do siatki, ale sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul w ataku Peszki.

To nie był dobry mecz naszych zawodników. Szwankowała obrona - Litwini zbyt łatwo stwarzali sobie dogodne okazje. Zabrakło też skuteczności i dokładności w ataku. Już jutro nasi wyruszą do Francji, pierwszy mecz zagrają w niedzielę. Trener Nawałka będzie miał o czym myśleć...

Skład piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Litwą:

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 4. Thiago Cionek, 15. Kamil Glik, 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Jakub Wawrzyniak - 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Krzysztof Mączyński, 23. Filip Starzyński, 11. Kamil Grosicki - 21. Bartosz Kapustka, 7. Arkadiusz Milik.

Skład piłkarski reprezentacji Litwy na mecz z Polską:

Litwa: 1. Emilijus Zubas - 23. Rolandas Baravykas, 4. Edvinas Girdvainis, 8. Egidijus Vaitkunas, 3. Georgas Freidgeimas, 11. Arvydas Novikovas, 16. Vykintas Slivka, 17. Mantas Kuklys, 14. Arturas Zulpa, 22. Fiodor Cernych, 19. Lukas Spalvis.

Sędzia: Filip Glova (Słowacja).