Po raz pierwszy w historii Polska zagrała w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Niestety, w czwartek przegrała z Portugalią po rzutach karnych 3:5. W regulaminowym czasie gry było 1:1.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Wynik meczu Polska - Portugalia

Polska3:5     Portugalia

5. seria

Quaresma - NIESTETY KONIEC TURNIEJU DLA POLSKI.

Lewy - TRAFIA

120. minuta

Mamy karne. Trzymajcie kciuki!!!!!

120. minuta

AJAJ! Szansa dla Polaków, strzałów próbowali Piszczek i Kapustka, ale niestety nie przyniosło to spodziewanego efektu.

118. minuta

Czekamy na karne, wielkie nerwy w Marsylii, widać, że zawodnicy obu drużyn są mocno zmęczeni.

116. minuta

Portugalczycy długo utrzymywali się przy piłce, ale akcję wykończyli nieudanym podaniem. Fabiański od bramki.

114. minuta

Po wrzucie z autu Kapustka dostał piłkę na lewej stronie pola karnego. Dośrodkował wzdłuż bramki, ale nie było nikogo kto mógłby wykończyć akcję.

112. minuta

Groźna kontra Portugalczyków, udało się wybić na rzut rożny. Z niego na szczęście zagrożenia już nie było.

110. minuta

Kibic wbiegł na boisko. Mecz na chwilę przerwany, ale ochrona szybko obezwładniła niesfornego fana.

108. minuta

Rzut rożny dla Polaków. Ostatecznie piłkę na lewej stronie pola karnego otrzymał Krychowiak, który szukał sobie miejsca do strzału, ale niestety...

106. minuta

GRAMY

105. minuta

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

104. minuta

Biało-czerwoni coraz częściej przy piłce, ale...niewiele z tego wynika niestety.

102. minuta

Dobre podanie Lewandowskiego z prawej strony pola karnego. Niestety do piłki nie dopadł żaden z naszych graczy, mogło być groźnie.

100. minuta

Mocny strzał Milika sprzed pola karnego, niestety niecelny.

100. minuta

Dużo chaosu w grze obu reprezentacji, zmęczenie daje się we znaki.

97. minuta

Mączyński schodzi, na murawę wbiega Jodłowiec.

96. minuta

Ostatnia zmiana u Portugalczyków. Schodzi Carvalho, w jego miejsce Danilo.

94. minuta

Błaszczykowski szukał Milika w polu karnym, ale niestety podanie było zbyt mocne.

92. minuta

BYŁO GROŹNIE! Dośrodkowanie w nasze pole karne, był tam Ronaldo na 4. metrze, na szczęście piłka go minęła.

91. minuta

GRAMY

93. minuta

DOGRYWKA...

92. minuta

Żółta kartka dla Carvalho.

90. minuta

Trzy minuty doliczył sędzia.

88. minuta

Kartka dla Kapustki.  Portugalczycy wchodzą coraz głębiej w nasze pole karne...

86. minuta

RONALDO MIAŁ STUPROCENTOWĄ SZANSĘ! Dostał doskonałe dośrodkowanie, miał piłkę przy nodze, od razu zdecydował się na strzał ale na szczęście źle trafił w piłkę. UFF.

85. minuta

Portugalczycy coraz mocniej atakują. Wciąż na szczęście dobrze radzimy sobie w obronie, ale jest nerwowo.

82. minuta

Grosicki schodzi, za niego Kapustka.

81. minuta

Było gorąco, Jędrzejczyk wybijał piłkę, która przeleciała tuż obok naszego słupka.

80. minuta

Quaresma wchodzi, za niego na boisku Mario.

77. minuta

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w nasze pole karne, był strzał głową, ale na szczęście w sam środek bramki gdzie był Fabiański.

74. minuta

Dobrze rozgrywał piłkę Błaszczykowski, ostatecznie dostał ją Grosicki, który huknął z 25 metrów. Niestety nie był to dobry strzał.

74. minuta

Zmiana w zespole Portugalii - schodzi Silva, Moutinho na boisko.

72. minuta

Portugalczycy dość swobodnie rozgrywają piłkę na naszej połowie. Ale na szczęście ich akcje nie są groźne.

70. minuta

Żółta kartka dla Silvy.

69. minuta

BYŁO GROŹNIE! Dobre dośrodkowanie Jędrzejczyka z lewej strony pola karnego, był tam Milik, ale jego strzał z dwóch metrów po nodze Pepe został złapany przez bramkarza rywali.

68. minuta

55 % posiadania piłki po stronie naszej reprezentacji.

66. minuta

Żółta kartka dla Glika za ostre wejście w Ronaldo.

64. minuta

Bardzo mocny strzał Cedrica z 25. metrów, piłka wysoko nad bramką choć wyglądało groźnie.

59. minuta

Było groźnie, Portugalczycy oddali dwa strzały na naszą bramkę, ale na szczęście każdy z nich został zablokowany przez obrońców.

58. minuta

Ostatnie minuty nieco spokojniejsze, akcje z obu stron, ale bez zagrożenia.

55. minuta

Ronaldo wbiegł w pole karne, było groźnie, ale na szczęście trafił w boczną siatkę.

53. minuta

Portugalczycy nieco bardziej aktywni w drugiej połowie, czekamy na dobrą akcję Polaków.

51. minuta

Dośrodkowanie w polskie pole karne. Ronaldo skakał do piłki, ale obok niego był też Fabiański, który na raty złapał futbolówkę.

49. minuta

Dośrodkowanie Piszczka w pole karne. Lewandowski próbował uderzyć ją głową ale niestety futbolówka była za nisko.

46. minuta

GRAMY! Rozpoczęli Portugalczycy.

46. minuta

Koniec pierwszej połowy. Wracamy za 15 minut.

44. minuta

Świetna dwójkowa akcja Grosickiego i Jędrzejczyka, niestety podanie wzdłuż bramki zostało zablokowane.

42. minuta

Niestety żółta kartka dla Jędrzejczyka - trochę na wyrost. Jeśli Polacy awansują do półfinału to niestety "Jędza" nie wejdzie na boisko.

40. minuta

Polacy dobrze zareagowali na stratę bramki, zaczęli mocniej atakować. Ale Portugalczycy też pokazują, że nie zamierzają poprzestać na jednym golu.

36. minuta

Polacy szturmowali bramkę Portugalczyków. Niestety najpierw strzał/dośrodkowanie "Grosika" wybił Patricio, później dwie dobitki Polaków też zostały zablokowane. Akcja zakończyła się faulem Krychowiaka na Ronaldo.

33. minuta

Niestety gol dla Portugali. Renato Sanches dostał piłkę przed polem karnym, przełożył sobie na lewą nogę i strzałem w lewy róg pokonał Fabiańskiego. Nasz bramkarz był zasłonięty, mógł mieć kłopoty z obroną.

30. minuta

Dośrodkowanie Portugalczyków, wyskakiwał do piłki Ronaldo, ale ostro wypchnął go Pazdan. Rywale domagali się karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

28. minuta

Strzał Ronaldo sprzed pola karnego - ale Fabiański nie był nim zaskoczony.

26. minuta

Dośrodkowanie Portugalczyków w nasze pole karne - ale świetnie głową wybił Glik.

24. minuta

ALEŻ BYŁO PIEKNIE! Nasi fantastycznie wymienili trzy szybkie podania w polu karnym rywali, ale Grosicki zamiast strzelać z ostrego kąta - postanowił podać wzdłuż bramki. To nie był dobry pomysł. Ale akcja - jedna z najpiękniejszych na tym turnieju.

22. minuta

Milik strzelał z okolic pola karnego - rzut rożny. Z niego zagrożenia już nie było.

19. minuta

Polacy spróbowali ataku z kontry, ale niestety zabrakło ostatniego podania.

17. minuta

Milk podał do Lewandowskiego, który świetnie przyjął, zmylił obrońców, znalazł się w polu karnym ale niestety strzelił zbyt słabo by zagrozić bramce Rui Patricio.

15. minuta

Milik huknął z 20. metra - niestety dwa, trzy metry od bramki.

14. minuta

Polacy dobrze ustawiają się w defensywie - teraz złapali Portugalczyków na spalonym.

12. minuta

Znów gorąco w polu karnym Fabiańskiego, ale piłkę w ostatnim momencie zablokował niezawodny Pazdan.

10. minuta

Było groźnie pod naszą bramką ale na szczęście obrońcy zablokowali dwa strzały Portugalczyków!

8. minuta

Wracamy z relacją, mieliśmy małe problemy techniczne. Lewandowski otrzymał piłkę w polu karnym od Grosickiego i z 10 metra strzałem w prawy róg pewnie pokonał bramkarza rywali. Od tego momentu gra jest wyrównana, żadna z drużyn nie miała dobrej sytuacji.

21:03

2. minuta spotkania i Robert Lewandowski strzela gola! Polska - Portugalia 1:0!

20:56

Reprezentacje Polski i Portugalii są już na boisku. Wszyscy słuchają teraz hymnów obu państw.

20:20

Przed meczem piłkarze i kibice uczczą pamięć ofiar wtorkowego zamachu terrorystycznego na lotnisku w Stambule. "Oba zespoły i kibice uczczą pamięć wtorkowego zamachu w Stambule, a także innych, do których doszło podczas turnieju" - napisano na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

W wyniku ataku na lotnisku śmierć poniosło w sumie 43 ludzi, a ok. 240 zostało rannych. Biuro gubernatora Stambułu podało, że 94 rannych pozostaje w szpitalach. Tureckie władze od początku przypisywały odpowiedzialność za zamach dżihadystom z Państwa Islamskiego

20:02

Ogłoszono skład wyjściowy reprezentacji Portugalii. Zagrają: 1-Rui Patricio - 21-Cedric, 3-Pepe, 14-William Carvalho, 4-Jose Fonte, 19-Eliseu - 10-Joao Mario, 16-Renato Sanches, 23-Adrien Silva - 17-Nani, 7-Cristiano Ronaldo.

20:00

Jak dowiedział się korespondent RMF FM Marek Gładysz, w Marsylii doszło do starć kiboli z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Aresztowano dwóch Polaków.

19:47

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podał na Twitterze wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią.

22-Łukasz Fabiański - 20-Łukasz Piszczek, 15-Kamil Glik, 2-Michał Pazdan, 3-Artur Jędrzejczyk - 16-Jakub Błaszczykowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 5-Krzysztof Mączyński, 11-Kamil Grosicki - 7-Arkadiusz Milik, 9-Robert Lewandowski.