Reprezentacje Islandii i Węgier zremisowały 1:1 w meczu grupy F mistrzostw Europy! Obydwa trafienia zanotowali... Islandczycy. Najpierw karnego wykorzystał Gylfi Sigurdsson, a w ostatnich minutach piłkę wbił do własnej bramki Birkir Saevarsson. Zobaczcie obydwa gole!

Euro 2016. Mecz Islandia - Węgry: Zobacz zapis relacji na żywo!

Przez pierwsze pół godziny spotkania w Marsylii nic ciekawego się na boisku nie działo. W 31. minucie natomiast Johann Gudmundsson przepchnął w polu karnym obrońcę Lecha Poznań Tamasa Kadara i stanął oko w oko z Gaborem Kiralym. Strzelił jednak lekko i górą był bramkarz. Siedem minut później przed szansą stanął Kolbeinn Sigthorsson, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował inny obrońca z polskiej ekstraklasy, grający na co dzień w Wiśle Kraków Richard Guzmics.

W kolejnej akcji szczęście Węgrów opuściło. Gudmundsson dośrodkował z rzutu rożnego, a Kiraly nie zdołał złapać piłki. W zamieszaniu w polu karnym rosyjski sędzia Siergiej Karasiew dopatrzył się faulu Kadara i podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się Gylfi Sigurdsson.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków Madziarów. Znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak poważnie zagrozić Islandczykom nie potrafili.

Niepewnie w islandzkiej bramce grał Hannes Halldorsson. W jego polu karnym niebezpiecznie zakotłowało się m.in. w 64. minucie, a chwilę później miał problem ze złapaniem piłki po rzucie wolnym.

W 67. minucie szkoleniowiec Węgrów Bernd Storck zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko wpuścił m.in. napastnika Legii Warszawa, króla strzelców polskiej ekstraklasy Nemanję Nikolica, który w 88. minucie przyczynił się do wyrównania: po jego dośrodkowaniu piłkę skierował do własnej siatki Birkir Saevarsson.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem szansę na wywalczenie 3 punktów mieli jeszcze Islandczycy. Z rzutu wolnego z linii pola karnego Sigurdsson trafił w mur, a dobitka Eidura Gudjohnsena także została zablokowana.

Heimir Hallgrimsson, trener Islandii:

"Włożyliśmy sporo wysiłku w grę w obronie, jednak po przejęciu piłki nie potrafiliśmy jej na dłużej utrzymać. Z remisu z Portugalią byliśmy zadowoleni, ale tym razem jesteśmy rozczarowani. W szatni po meczu panowała cisza".

Bernd Storck, trener Węgier:

"Jestem bardzo dumny z moich piłkarzy. Nigdy nie przestali w siebie wierzyć. Graliśmy konsekwentnie, cały czas szukając drogi do bramki. Islandia to już doświadczony i trudny przeciwnik. Świetnie się bronili. Ich wyniki w eliminacjach w meczach z Holandią, Czechami i Turcją robią wrażenie. Nie można o tym zapominać. My w ostatnich tygodniach zrobiliśmy jednak duże postępy".

Gylfi Sigurdsson, zdobywca bramki dla Islandii:

"Jesteśmy bardzo rozczarowani. Długo prowadziliśmy i już prawie mieliśmy trzy punkty. W obronie graliśmy dobrze, ale w końcówce zabrakło koncentracji. Gramy na dużym turnieju, przeciwko silnym rywalom. Nie ustępujemy im jednak, co pokazuje, że jesteśmy naprawdę dobrzy".

Islandia - Węgry 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Gylfi Sigurdsson (39 - karny), 1:1 Birkir Saevarsson (88 - samobójcza).

Żółte kartki: Islandia - Johann Gudmundsson, Alfred Finnbogason, Birkir Saevarsson. Węgry - Tamas Kadar, Laszlo Kleinheisler, Adam Nagy.

Sędzia: Siergiej Karasiew (Rosja).
Widzów: 60 842.

Islandia: Hannes Halldorsson - Birkir Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Kari Arnason, Ari Skulason - Johann Gudmundsson, Gylfi Sigurdsson, Aron Gunnarsson (66. Emil Hallfredsson), Birkir Bjarnason - Kolbeinn Sigthorsson (84. Eidur Gudjohnsen), Jon Dadi Boedvarsson (69. Alfred Finnbogason).

Węgry: Gabor Kiraly - Adam Lang, Richard Guzmics, Roland Juhasz (84. Adam Szalai), Tamas Kadar - Zoltan Stieber (67. Nemanja Nikolic), Laszlo Kleinheisler, Zoltan Gera, Adam Nagy, Balazs Dzsudzsak - Tamas Priskin (67. Daniel Bode).