"W meczu z Włochami chcemy pokazać dynamikę i przejąć inicjatywę na boisku" - zapowiedział przed pierwszym meczem swoich podopiecznych na Euro trener reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque. "Mam 23 wspaniałych graczy, wszyscy są w dobrej formie" - podkreślił.

Jesteśmy gotowi do pierwszego meczu, wszyscy piłkarze są w dobrej formie. Początek każdych mistrzostw jest niezwykle ważny. Nie mam żadnych wątpliwości, kto wyjdzie na boisko w pierwszej jedenastce, ale chcę podkreślić, że mam 23 wspaniałych graczy i wielu z nich jest tak wszechstronnych, że może grać na każdej pozycji - chwalił swoją drużynę 62-letni selekcjoner.

Pytany o największe plusy reprezentacji Włoch, Bosque podkreślał ich doświadczenie. Włosi zmienili graczy i swój styl gry, mają efektywnych zawodników z doskonałych klubów - wprawdzie przeżywają pewne problemy, ale są świetnie zmotywowani - dodał.

Pomocnik Barcelony Andres Iniesta i bramkarz Realu Madryt Iker Casillas podkreślali z kolei na konferencji prasowej, że w kadrze nie ma mowy o niezdrowej rywalizacji pomiędzy piłkarzami obu klubów. W przeszłości takie tarcia mogły mieć miejsce, ale dziś gracze Barcelony i Realu mają dobre relacje - zapewniał Casillas, a Iniesta dodawał, że nie ma sensu drążyć tego tematu, atmosfera w zespole jest idealna.

Golkiper hiszpańskiej kadry podkreślał, że jego zespół nie zlekceważy Włochów. Hiszpania już udowodniła swoją wartość, przez ostatnie cztery lata mieliśmy świetną passę i chcemy to kontynuować. Cały świat uważa nas za faworytów Euro 2012 i to prawda. Jestem świadomy, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa. Dla nas Włosi to bardzo interesujący piłkarze, z dużym prestiżem. Nie sądzimy, że to będzie prosty mecz - podkreślał. Ta presja działa na nas mobilizująco - nie myślimy jednak o finale, lecz o meczu z Włochami, chcemy dobrze rozpocząć te mistrzostwa - dodawał Iniesta.

Hiszpanie wszystkie swoje mecze w grupie C rozegrają w Gdańsku. Dzisiaj zmierzą się z Włochami, 14 czerwca z Irlandią, a cztery dni później - z Chorwacją.

ZOBACZ PEŁNY TERMINARZ MECZÓW EURO 2012.