Brytyjskie media skrytykowały czołowego piłkarza reprezentacji Wayne'a Rooneya. W tytułach angielskich gazet pojawiło się nawet określenie "Idiota". Zawodnik został usunięty z boiska za faul w 74. minucie wyjazdowego meczu z Czarnogórą. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Ten wynik zapewnił Anglikom awans do Euro 2012.

Piłkarza wziął w obronę trener reprezentacji Anglii Włoch Fabio Capello. Rozmawiałem z nim o ostatnich wydarzeniach. Był bardzo spokojny, także przed meczem. Nie popełniłem błędu, wstawiając go do składu - argumentował szkoleniowiec.

W 74. minucie meczu z Czarnogórą w Podgoricy Rooney sfaulował Miodraga Dzudovica, za co niemiecki arbiter Wolfgang Start wyrzucił go z boiska. W konsekwencji napastnik Manchesteru United nie wystąpi w następnym meczu Anglików.

Czarnogórcy, dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie, szukać będą szansy awansu do ME 2012 w barażach. Ich trener Branko Brnovic współczuje Rooneyowi. Niewielu zawodników dałoby sobie radę w sytuacji, w której się znalazł - stwierdził.

W czwartek policja aresztowała ojca i wujka Rooneya w związku z toczącym się śledztwem w sprawie ustawiania wyników meczów piłkarskich.