"Włosi i Anglicy rozegrają bardzo wyrównany mecz, który po 90 minutach się nie skończy. Przewiduję 0:0 albo 1:1, dogrywkę bez goli i rzuty karne. W tym spotkaniu nie ma faworyta" - ogłosił przed ostatnim meczem ćwierćfinałowym Euro 2012 były menadżer Tottenhamu Hotspur, Harry Redknapp.

"Synowie Albionu" rozgrywają bardzo udany turniej, a ich motorem napędowym jest Steven Gerrard. Gracz Liverpoolu rządzi i dzieli w środku pola i ma zabójcze podania. Trochę słabiej wypadł Rooney w meczu z Ukrainą, ale o niego jestem spokojny. Wayne zawsze jest niebezpieczny pod bramką przeciwnika - analizował szkoleniowiec.

Pytany o przewidywania co do końcowego wyniku spotkania, odpowiedział: Nie widzę innego wyjścia jak rzuty karne. W nich jedna drużyna będzie miała więcej szczęścia i awansuje do półfinału. W piłce nożnej fart jest istotny i odgrywa niekiedy znaczącą rolę. Pamiętamy, jak Chelsea wygrała w tym roku Ligę Mistrzów.

W ostatnim ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy Włochy zmierzą się z Anglią na Olimpijskim Stadionie w Doniecku. Początek spotkania - o godzinie 20:45.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Anglia - Włochy! Start o 20:45